Gabazo i przewodnik, kolejny raz na podium

704

Autor: KPP

Policyjny owczarek niemiecki ,,Gabazo” i jego przewodnik mł.asp. Sebastian Adamczyk z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim, kolejny raz stanęli na podium. Zajęli wysokie II miejsce w VI Zawodach Przewodników Psów Służbowych Żandarmerii Wojskowej jakie odbyły się na terenie jednostki ŻW na Helu.

   W zawodach jakie rozegrano w ubiegłym tygodniu wystartowało 28 przewodników z różnych formacji mundurowych wraz psami służbowymi. Oprócz przewodników z Żandarmerii Wojskowej do udziału w zawodach zostały zaproszone reprezentacje Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Krajowej Administracji Skarbowej oraz 2 Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu.

   Garnizon łódzki reprezentował mł.asp. Sebastian Adamczyk z KPP w Tomaszowie Mazowieckim wraz ze swoim czworonożnym kompanem ,,Gabazo”, który od pewnego czasu jest jednym z najlepszych i najbardziej utytułowanych psów policyjnych w Polsce wyszkolonych do wykrywania narkotyków. Obaj są aktualnymi mistrzami Polski w swojej kategorii.

   Sędziowie z Wojskowego Ośrodka Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie oraz Oddziału Specjalnego ŻW w Warszawie oceniali posłuszeństwo psów, czyli marsz i bieg przy nodze przewodnika oraz reagowanie na komendy: „stój”, „siad”, „waruj”, a także pracę węchową podczas przeszukania pomieszczeń, bagażu, środków transportu i terenu. Jak podkreślają sędziowie i przewodnicy, nie wystarczy wyszkolić psa, trzeba jeszcze nauczyć się odczytywać zachowania partnera, współpracy z nim.  – Na sukces, na wykonanie zadania pracuje zespół – pies i jego przewodnik. Zwracamy uwagę na pracę zespołu – zaznacza st. sierż. Sławomir Nieżurawski, sędzia zawodów i przewodnik psa.

   Wśród zaproszonych gości najlepszy okazał się mł. asp. Marek Balcerkiewicz z Policji, srebro zdobył mł. asp. Sebastian Adamczyk z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. z psem Gabazo, zaś brąz sierż. Kamil Zajączkowski ze Straży Granicznej.

   Szef Zarządu Dochodzeniowo-Śledczego ŻW płk Tomasz Kajzer pogratulował zwycięzcom wysokich wyników oraz wręczył puchary, medale i pamiątkowe statuetki wszystkim uczestnikom.

Serdecznie gratulujemy naszemu koledze i życzmy temu duetowi dalszych sukcesów.

Więcej informacji i zdjęć dostępne pod  n/w linkiem : 

 wejdź – VI zawody przewodników psów służbowych ŻW – wejdź

Wyk. informacje i mat.: kgzw.wp.mil.pl