Rowerem do Normandii dla profilaktyki

347

Autor: Urząd Miasta

W najbliższy piątek, 31 maja, z Tomaszowa Mazowieckiego wyruszy Sztafeta Rowerowa do Normandii. Sześciu kolarzy w osiem dni planuje pokonać dystans 2198 km.

Grupa wystartuje o godz. 8.15 sprzed Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Celem jest miasteczko Plumetot na północnym wybrzeżu Francji. To tam, 75 lat temu, podczas Lądowania w Normandii, było lotnisko, z którego korzystali polscy piloci, zabezpieczający z powietrza największą operację wojenną II wojny światowej. 9 czerwca w Plumetot odsłonięty zostanie pomnik poświęcony pamięci polskich lotników.

W uroczystości wezmą udział członkowie Sztafety „Rowerem do Normandii dla profilaktyki”. Wyprawie towarzyszy zbiórka pieniędzy na edukację i badania z zakresie profilaktyki przeciwnowotworowej, ponieważ organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja NU-MED, działająca przy Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym w Tomaszowie Mazowieckim. Przebieg wyprawy relacjonowany będzie na stronie fundacjanumed.pl i na Facebook-u.

Przed rokiem Fundacja przeprowadziła podobny projekt. Wówczas celem było Monte Cassino. Dystans 1920 km rowerzyści pokonali w siedem dni, a środki zebrane na profilaktykę trafiły na konto Fundacji NU-MED.