I Tomaszowskie Spotkanie Naukowe

568

Autor: UM

Interdyscyplinarne problemy neurologiczne, terapia i leczenie pacjentów z padaczką, choroba Parkinsona – między innymi takie tematy poruszono podczas I Tomaszowskiego Spotkania Naukowego, które odbyło się 7 i 8  czerwca w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

FOTO

Fot. Tomaszowskie Centrum Zdrowia

Warsztaty otworzył dr n.med. Wiesław Chudzik, przewodniczący zarządu regionu łódzkiego Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, współtwórca i wieloletni dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 2 im. WAM w Łodzi, a obecnie prezes zarządu Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Pierwszy dzień konferencji poświęcony był problemom leczenia pacjentów cierpiących na stwardnienie rozsiane (SM) oraz terapii i leczenia chorych po udarach mózgu. Dzień później omawiano m.in. tematy zespołów bólowych w neurologii.

Warsztaty były okazją do wspólnej wymiany doświadczeń. Dały również możliwość zapoznania się z najnowszymi zagadnieniami i problemami współczesnej neurologii. W spotkaniu wzięła udział m.in.  wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego Izabela Śliwińska. I Tomaszowskie Spotkanie Naukowe odbyło się pod patronatem prezydenta miasta Marcina Witko, starosty tomaszowskiego  Mariusza Węgrzynowskiego oraz konsultanta wojewódzkiego ds. neurologii dr n.med. Bożeny Adamkiewicz.