Ach, ta Zuzanna…

610

   ,,Pierwsze promienie światła słonecznego zaczęły dochodzić do moich jeszcze zamkniętych oczu. Zmarszczyłam brwi i chciałam szczelniej okryć się kołdrą, ale zamiast niej dotknęłam czegoś twardego. Otworzyłam niechętnie oczy i mój wzrok natrafił na biały sufit, gdzie wisiały stare, halogenowe lampy” – tak zaczęła swą pracę literacką na powiatowy konkurs ,,Ja i moja Mała Ojczyzna: z biblioteką w tle” Zuzanna Borowska – godło SUSSI z 3s gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków.

   A jak zakończyła? ,,Wpatrywałam się w kartkę. Rozważałam w głowie dzisiejsze wydarzenia. Mam wybór. Albo pozbywam się wszystkiego i żyję normalnie, albo ujawniam to, co odkryłam, a wtedy raczej Piotr już nie zawaha się przed wykonaniem zlecenia. Z kieszeni spodni wyjęłam zapalniczkę. Odpaliłam ją i przez chwilę patrzyłam na wydobywający się z niej ogień, na zmianę podsuwając i odsuwając go od notesu…

   Na pewno środkowa część pracy była również intrygująca, skoro autorka zdobyła I miejsce w kategorii Uczniowie Szkół Ponadpodstawowych – Proza. 

   Zuzia przyjęła nagrodę z rąk Prezydent Miasta Tomaszowa Maz. – Pani Izabeli Śliwińskiej oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej  – Pani Ewy Adamskiej.

   Uroczystości wręczenia nagród 14 czerwca 2019r. towarzyszyła wystawa wszystkich prac konkursowych, które można podziwiać przez kilka najbliższych dni w Czytelni Multimedialnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Mościckiego 6 .