Wojciech Pawłowski podpisał kontrakt z Widzewem

749

Autor: www.widzew.com

26-letni bramkarz związał się z klubem roczną umową.

Wojciech Pawłowski doszedł do porozumienia z Widzewem Łódź i podpisał kontrakt na najbliższe dwanaście miesięcy. W nadchodzącym sezonie będzie rywalizować z Patrykiem Wolańskim o pozycję pierwszego bramkarza w zespole. – Uważam, że Widzew to wielki klub. Jeżeli dostaje się ofertę od takiego zespołu, to nie wypada odmawiać. Widzew zasługuje na coś więcej niż II liga i na pewno chciałbym pomóc mu w tym sezonie w awansie – podkreśla nowy golkiper czerwono-biało-czerwonych. – Zapełniony po brzegi stadion, fantastyczni kibice – to daje olbrzymiego kopa. Na każdym meczu jest komplet fanów, co jest rzadko spotykane nawet na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce – dodaje.

Pawłowski jest wychowankiem Bałtyku Koszalin. W ekstraklasie zadebiutował we wrześniu 2011 roku w barwach Lechii Gdańsk. Jako jej zawodnik w sezonie 2011/2012 rozegrał 16 meczów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. W ośmiu z nich zachował czyste konto, a pierwszą bramkę stracił dopiero w swoim czwartym występie (po 321 minutach gry). Dobrą postawą szybko zapracował na transfer do włoskiego Udinese Calcio. Nie dostał jednak szansy debiutu w Serie A, a po kolejnych wypożyczeniach, między innymi do Śląska Wrocław, wrócił na stałe do kraju. Ostatnio był zawodnikiem Górnika Zabrze, z którym wiązał go kontrakt do końca poprzedniego sezonu.

Talent Pawłowskiego nie umknął uwadze selekcjonerów młodzieżowych reprezentacji Polski. W 2010 roku znalazł się on w kadrze U17. Później zadebiutował w kategoriach U19, U20 i U21. W tej ostatniej swój jedyny mecz rozegrał w lutym 2012 przeciwko Bułgarii. W składzie biało-czerwonych znalazł się wówczas Łukasz Zejdler, który niedawno również podpisał kontrakt z Widzewem.