Polecamy: Karolina Tuz

1213

Karolina Tuz jest wokalistką, pianistką i kompozytorką – absolwentką wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu. W 2009r. nakładem wydawnictwa Luna Music ukazała się jej debiutancka płyta „Pola lawendowe”. Piosenki z płyty prezentowane były w rozgłośniach radiowych, a artystka koncertowała niemal w całym kraju. Zwieńczeniem trasy promującej album był koncert w studiu „Rembrandt” Polskiego Radia Białystok.
O twórczości Karoliny Tuz Andrzej Winiszewski (dziennikarz muzyczny Radia Zachód) pisał następująco: „Muzyka Karoliny, to połączenie wielu gatunków i nastrojów. Umiejętne stapianie ze sobą różnych stylistyk i współpraca z muzykami o różnorodnych gatunkowych zainteresowaniach, daje w efekcie muzykę o rozpoznawalnym, indywidualnym, autorskim brzmieniu.’’
O samym albumie Bartosz Domagała pisał:
„Pola lawendowe to album, którego najlepiej wysłuchać niespiesznie. Piosenka po piosence, delektując się każdym dźwiękiem i słowem. To propozycja dla tych, którzy chcą poświęcić muzyce odrobinę swojego czasu, zapominając o tym jak szybko on gna.”
Aktualnie Karolina wraca z nowymi piosenkami i razem z zespołem w składzie: Robert Horna – gitary, Tomasz Karmiński – gitary, Mateusz Pęciak – akordeon, Włodzimierz Tuz – flet, Janusz Lewandowski – kontrabas, gitara basowa, Edward Piniuta – perkusja, nagrała „epkę” z czterema nowymi piosenkami, zapowiadającymi drugą płytę artystki. Do trzech piosenek powstały klipy opublikowane w serwisie YT na kanale https://www.youtube.com/c/KarolinaTuz.