Otwarcie Galerii „Czarna Kura” w Inowłodzu

949

W najbliższy piątek 23 sieprnia 2019 roku zostanie oficjalnie zostanie otwarta nowa galeria o nazwie „Czarna Kura”. To druga galeria w Inowłodzu.

Galeria Czarna Kura to pomysł na życie w Inowłodzu. Przestrzeń wystawiennicza dla naszych prac (biżuteria autorska, torby autorskie, malarstwo, rysunek, grafika) oraz mamy nadzieję, również dla zaproszonych innych artystów, miejsce na dwie pracownie : metaloplastyczną i rymarską a poza tym znakomita przestrzeń do innych działań artystycznych, nie koniecznie związanych z osobistą twórczością. W planach: spotkania autorskie z poetami, malarzami, muzykami. Pierwsze już w terminarzu, 23 sierpnia koncert Kasi Tercz, kolejne z Piotrem Groblińskim 27 września, a w niedalekiej przyszłości: Eliza Segiet, Robert Skrzypek, być może poeci z Tomaszowa? W przyszłym sezonie chcemy organizować spotkania ze sztuką i bajkami dla najmłodszych ale to w fazie obmyślania koncepcji.

Pomysłodawcami Galerii Czarna Kura są dwie osoby:

Piotr a Pastusiak ur. 1969 czerwiec

Artysta plastyk, absolwent łódzkiej ASP. Przez 20 lat pedagog, twórca autorskiej biżuterii. Od kwietnia 2017 kasztelan na zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu. W głównym nurcie jego zainteresowań artystycznych leży biżuteria unikatowa, wykorzystująca tradycyjne techniki złotnicze, metaloplastyczne i kowalskie. Są wśród nich repusowanie i kucie, czyli zdobienie wyrobów z blach poprzez wybijanie na zimno wgłębień na rewersie dających po drugiej stronie wypukły wzór. Repusowanie to dla niego połączenie rysunku, rzeźby i biżuterii, tworzy w ten sposób swoiste rysunki w srebrze i innych metalach. W swoich obiektach często nawiązuje do sztuki archaicznej, wieków średnich i baroku. W jego pracowni powstają również repliki okuć białej broni, repliki średniowiecznej i barokowej biżuterii męskiej i damskiej. Nie stroni jednak od form współczesnych.

Randia Filutowska ur. 1969 styczeń

Artystka z wyboru, ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim, podyplomowo marketing, przez prawie dwadzieścia lat pracowała w Narodowym Banku Polskim, gdzie zajmowała się zagadnieniami z obszaru autentyczności banknotów i monet oraz komunikacją społeczną. Od piętnastu lat, pod okiem Piotra realizuje się w różnych obszarach sztuki. Maluje, rysuje a przede wszystkim tworzy autorskie torby, dawnymi tradycyjnymi technikami.

Więcej informacji TUTAJ

Kasia Tercz

Pieśniarka, multiinstrumentalistka, kompozytorka, performerka.
Autorka muzyki do spektakli teatralnych. Fascynuje ją świat, życie,a nade wszystko sztuka i duchowość i minimalizm.

Eksploruje przestrzenie i poziomy istnienia praktykując japoński taniec buto i kontemplując przyrodę.

Absolwentka rytmiki na Akademii Muzycznej w Łodzi, etnomuzykologii na Uniwersytecie Warszawskim, oraz Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Od wielu lat kreatywnie Pracuje, Poszukuje, Podróżuje.
Tworzy i współtworzy projekty artystyczne solowe oraz we współpracy z placówkami, organizacjami kulturalnymii edukacyjnymi, oraz artystami w Polsce i za granicą.

źródło – kassija.com

Zatem wszystkich miłośników autorskiego rękodzieła, sztuki, malarstwa i dobrej muzyki zapraszamy na oficjalne otwarce w najbliższy piątek 23 sierpnia 2019 roku na Pl. Kazimierza Wielkiego 26 do Inowłodza.

Dodam jeszcze, że w Inowłodzu mamy jeszcze jedną Galerię Atelier Anny i Jarosława Lutterackich, której nie można przegapić gdyż mieści się ona w samym centrum w rynku (parku) obok studni.

źródło –
http://naszinowlodz.pl/otwarcie-galerii-czarna-kura/