Strony internetowe Łódź – dzieło zespołu specjalistów

2900

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że strony internetowe Łódź tworzy jedna osoba. W przypadku prostych witryn wizytówkowych często tak jest, jednak nad tymi bardziej skomplikowanymi i złożonymi stronami sztab specjalistów z agencji interaktywnej.

  1. Tworzenie stron internetowych Łódź od strony technicznej
  2. Tworzenie stron Łódź – kodowanie
  3. Strony internetowe Łódź – etap kreatywny

Projektowanie stron www Łódź to proces trudny i żmudny, w którym nic nie jest pozostawione przypadkowi. Nad każdym elementem pracują specjaliści, nie tylko z dziedziny IT. W skład zespołu wchodzą m.in. webmasterzy, graficy, copywriterzy, programiści, analitycy, marketingowcy i testerzy.

Tworzenie stron internetowych Łódź od strony technicznej

Tworzenie stron www Łódź rozpoczyna się od pracy koncepcyjnej, w której biorą udział analitycy, specjaliści od marketingu i komunikacji społecznej oraz webmasterzy. Wraz z klientem opracowują zarys tego, jak ma wyglądać projektowana witryna, ile ma mieć podstron, co ma się na nich znaleźć, itp. To czas na to, aby zespół dokładnie poznał oczekiwania i potrzeby klienta oraz określił, za pomocą jakich technik można spełnić te oczekiwania.

W kolejnym etapie, jakim jest projektowanie stron www Łódź, zespół przekłada ustaloną koncepcję na konkretny projekt. Zawiera on nie tylko opis wyglądu strony i jej kolorystykę, ale również system nawigacji, typografię i inne elementy, które są ważne z perspektywy optymalizacji czasu ładowania się strony. Webmasterzy i graficy dbają, aby projekt był kompleksowy, a przedstawiane na nim treści – skuteczne i estetycznie zaprezentowane.

Tworzenie stron Łódź – kodowanie

Programiści, webmasterzy i graficy, którzy pracują na tym etapie, urzeczywistniają projekt w postaci kodu. Kod ten powinien być zgodny z aktualnymi trendami i standardami, oraz nie może zawierać błędów – to on jest podstawą prawidłowego wyświetlania się strony w różnych przeglądarkach i na różnych urządzeniach. Kod ma też wpływ na prędkość ładowania się strony.

Strony internetowe Łódź – etap kreatywny

Aby tanie strony internetowe Łódź mogły w pełni funkcjonować w wirtualnym świecie, do pracy muszą przystąpić jeszcze copywriterzy, którzy odpowiadają za stworzenie tekstów na stronę główną i poszczególne podstrony serwisu. W ich kompetencji leży napisanie wartościowych treści, które będą wzbogacać stronę internetową, a z pozostałymi elementami, w tym grafiką, stworzą jedną, kompatybilną całość. Teraz wystarczy już tylko umieścić stronę na serwerze i przetestować, czy wszystkie założenia zostały spełnione.