W meczu przyjaźni lepszy Widzew

325

W meczu 12. kolejki o mistrzostwo II ligi piłkarze łódzkiego Widzew pokonali toruńską Elanę 1 do 0.

Bramkę na wagę trzech punktów dla łodzian zdobył Marcin Robak z jedenastki.

Po meczu na konferencji prasowej trenerzy obydwu drużyn powiedzieli:

Marcin Kaczmarek (Widzew Łódź):

Za nami trudne spotkanie. Na trybunach mecz przyjaźni, na boisku oglądaliśmy dużo walki. Elana pozwoliła nam na grę w ataku pozycyjnym. Co za tym idzie, mieliśmy większe posiadanie piłki, natomiast nie przekładało się to na tworzenie klarownych sytuacji. W samej końcówce rywale mieli dogodną okazję do strzelenia gola. Na szczęście Wojtek stanął na wysokości zadania. Wyjazdowe wygrane są szalenie ważne w kontekście celu, jaki mamy do zrealizowania. Z siedmiu ostatnich spotkań wygraliśmy sześć, co nas cieszy. Mam nadzieję, że dalej będziemy konsekwentnie gromadzić punkty.

Ariel Jakubowski (Elana Toruń):

Myślę, że mecz mógł się podobać kibicom ze względu na dużą liczbę sytuacji bramkowych. Mój zespół miał swoje okazje zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie. Szkoda zwłaszcza tych niewykorzystanych w samej końcówce. Zabrakło nam skuteczności, boiskowego cwaniactwa. Nasza gra cieszy, natomiast bardzo martwi liczba zdobytych punktów. Jeżeli w kolejnych spotkaniach będziemy się prezentować tak jak dzisiaj, lepsze wyniki na pewno przyjdą. Sędzia pozwalał dziś na agresywną grę. Taka jest jednak piłka, trzeba stawiać rywalowi twarde warunki.

Elana Toruń – Widzew Łódź 0:1 (0:1)

Bramka:

0:1 – Marcin Robak (26′, karny)

Elana Toruń: Jakub Knut – Jan Andrzejewski (70′ Konrad Górka), Wojciech Onsorge, Patryk Urbański, Adam Dobosz, Mateusz Stryjewski, Hubert Kisiel (70′ Dominik Sokół), Mariusz Kryszak, Dominik Kościelniak, Damian Zagórski (60′ Krzysztof Kołodziej, 77′ Bartosz Boniecki), Filip Kozłowski.

Widzew Łódź: Wojciech Pawłowski – Łukasz Kosakiewicz, Sebastian Zieleniecki, Daniel Tanżyna, Kornel Kordas, Daniel Mąka (90′ Marcel Pięczek), Bartłomiej Poczobut, Mateusz Możdżeń (75′ Adam Radwański), Konrad Gutowski (70′ Michael Ameyaw), Przemysław Kita (90′ Rafał Wolsztyński), Marcin Robak.

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław)

Kartki: Stryjewski – Kita, Zieleniecki, Możdżeń, Kosakiewicz


Gola na wagę trzech punktów zdobył Marcin Robak z rzutu karnego.