Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim już w następny weekend

274

Autor: Urząd Miasta

Tomaszów Mazowiecki po raz kolejny stanie się stolicą łyżwiarstwa szybkiego. Ponad siedemdziesięciu zawodników wystartuje w Mistrzostwach Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim, które odbędą się  24-27 października w Tomaszowie Mazowieckim. Po raz pierwszy w historii zawody będą trwały cztery dni.

Program Mistrzostw Polski na Dystansach:

Czwartek, 24 listopada, godzina 17:00:
Team Sprint kobiet
Team Sprint mężczyzn
3000m kobiet
5000m mężczyzn

Piątek, 25 listopada, godzina 17:00
500m kobiet
500m mężczyzn
Biegi drużynowe kobiet
Biegi drużynowe mężczyzn

Sobota, 26 listopada, godzina 10:00
1000m kobiet
1000m mężczyzn
5000m kobiet
10000m mężczyzn
3000m mężczyzn (dodatkowe eliminacje do Pucharów Świata Juniorów)

Niedziela, 27 listopada, godzina 10:00
1500m kobiet
1500m mężczyzn
Biegi masowe kobiet
Biegi masowe mężczyzn

Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny

Tegoroczny sezon w łyżwiarstwie szybkim zapowiada się pasjonująco. W listopadzie rozpoczną się zawody Pucharu Świata, a już w drugim terminie 22-24 października – zawody tego cyklu odbędą się w Tomaszowie.

Kibice, którzy przyjdą do Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim oglądać Mistrzostwa Polski będą mogli zobaczyć m.in. medalistkę igrzysk olimpijskich w Soczi Natalię Czerwonkę oraz grono innych reprezentantów Polski i ubiegłorocznych złotych medalistów Mistrzostw Polski, m.in. Kaję Ziomek, Karolinę Bosiek, Artura Wasia, Adriana Wielgata, Piotra Michalskiego, Patryka Wójcika czy Marcina Bachanka.

– Nie mam wątpliwości, że rywalizacja będzie bardzo ciekawa. To jest początek sezonu na długim torze w Polsce, a jednocześnie kwalifikacja na zawody Pucharu Świata, czyli bardzo ważny moment sezonu – mówi Konrad Niedźwiedzki dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Najlepsi polscy zawodnicy sezon zainaugurowali na zawodach kontrolnych w Inzell. Kilkoro z nich spisało się wyśmienicie. Karolina Gąsecka, Olga Kaczmarek, Szymon Palka, Artur Janicki, Dawid Burzykowski i Marcin Bachanek poprawili rekordy życiowe – Gąsecka i Burzyzkowski na dwóch, a Kaczmarek na trzech dystansach. Poniżej 39 sekund na dystansie 500 metrów zeszły Andżelika Wójcik i Kaja Ziomek, a dobre czasy uzyskali także m.in. Artur Nogal na 500 metrów, czy Karolina Bociek na 1000 metrów.

W marcu odbędą się Mistrzostwa Świata w wieloboju w norweskim Hamar. Młodszych zawodników czekają też Mistrzostwa Świata juniorów w Tomaszowie Mazowieckim, a sezon zakończą marcowe Mistrzostwa Polski w wieloboju, również w Arenie Lodowej.

Zapraszamy do kibicowania.

Źródło: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego