7 rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę wybierając nocną szafkę

733

Komfortowa, funkcjonalna sypialnia to nie tylko wygodne łóżko, pojemna szafa, czy dekoracyjne detale nadające wnętrzu przytulny, nastrojowy klimat. To także nocna szafka. W zasadzie trudno byłoby się bez niej obejść, prawda? Ten niewielki mebel pełni wiele ważnych funkcji, a przy tym może być oryginalną ozdobą naszej sypialni. Dlatego tutaj warto wybrać naprawdę dobrze. Jak to zrobić? Jeśli planujesz zakup nocnej szafki, podpowiadamy kilka istotnych kwestii.

1. Przemyśl wybór producenta

Jak wszędzie, tak i tutaj renoma producenta to gwarancja solidnego produktu, który w doskonałej kondycji posłuży nam przez lata. Wybierając nocną szafkę, warto kierować się nie tylko ceną, ale także marką. Dokonując zakupu u sprawdzonego dostawcy, np. na https://www.dedekor.pl/meble/szafy-i-szafki/szafki-nocne, możesz być pewien jakości zastosowanych materiałów, solidności wykonania i oryginalnego designu.

2. Rozmiar

Szafki nocne z reguły posiadają podobne wymiary. Przed zakupem warto jednak upewnić się, że wybrana szafka po prostu zmieści się w miejsce, jakie dla niej przewidziałeś w swojej sypialni. Poza tym, gabaryty szafki nocnej powinny harmonijnie komponować się z wielkością pozostałego wyposażenia sypialni. Szafka nocna „górująca” nad innymi meblami nie będzie się dobrze prezentować.

3. Wysokość blatu

Wysokość blatu szafki powinna być dopasowana do wysokości łóżka. Chodzi o to, aby zapewnić sobie swobodny, wygodny dostęp do rzeczy leżących na blacie szafki. Odpowiednia wysokość blatu sprawi, że wszystko będziesz mieć w zasięgu ręki.

4. Wielkość blatu

Ograniczeniem w wyborze wielkości blatu (jak i całej szafki) będzie z pewnością ilość miejsca, jaką dysponujesz w swojej sypialni tuż przy łóżku. Dodatkowo, wybierając szafkę nocną, warto zastanowić się, co znajdzie się na jej blacie. Lampka nocna, książka, okulary, szklanka z wodą? W takim wypadku konieczny będzie większy blat. Jeśli szafka ma być jedynie miejscem na wieczorne oświetlenie – mniejszy blat z pewnością wystarczy.

5. Czy szuflada jest potrzebna?

Szuflada lub dwie szuflady z pewnością podniosą funkcjonalność szafki nocnej – wygodnie schowasz w ten sposób drobiazgi i mniejsze rzeczy, które chcesz mieć zawsze pod ręką (np. lekarstwa). Jeśli jednak nie zależy Ci na takim sposobie przechowywanie, możesz wybrać szafkę nocną bez szuflad.

6. Nocna szafka ażurowa czy zamykana?

To, czy zdecydujesz się na szafkę ażurową, czy też zamykaną zależeć będzie przede wszystkim od tego, co zamierzasz w niej przechowywać.

7. Wybór koloru

Kolor szafki powinien być dopasowany do kolorystyki wnętrza sypialni. Biel lub kolor naturalnego drewna będą tutaj rozwiązaniami najbardziej uniwersalnymi, dlatego sięgając po takie kolory szafki, masz gwarancje jej dopasowania, niezależnie od aranżacji. Szafka w mocnym, kontrastującym kolorze sprawdzi się natomiast w nowoczesnych wnętrzach.