Powiat na targach World Travel Show 2019

331

Autor: Starostwo Powiatowe

W ostatni weekend w dniach 18-20 października br. w PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie odbyła się kolejna edycja targów turystycznych World Travel Show.

Z okazji do promocji walorów turystycznych i bazy noclegowo – rekreacyjnej skorzystało Województwo Łódzkie. Na wspólnym stoisku promocyjnym zaprezentowały się: Miasto Łódź, Województwo Łódkzie, Powiat Tomaszowski, Stowarzyszenie Dolina Pilicy, Gmina Nieborów, Gmina Zgierz, Powiat Łowicki, Dolina Skrzatów, Przystań Indiańska w Zakościelu i Centralny Łuk Turystyczny.

Wspólne łódzkie stoisko promocyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Oprócz ciekawych wydawnictw turystycznych (map, przewodników, folderów), dodatkowa atrakcja był quiz wiedzy o Ziemi Tomaszowskiej. Uczestnicy, którzy wykazali się znajomością naszego powiatu otrzymali pamiątki i gadżety z Powiatu Tomaszowskiego.

Stoisko Ziemi Tomaszowskiej swoją obecnością i twórczością  ubarwił twórca ludowy z Inowłodza Aleksander Dutkiewicz. Na miejscu można było zobaczyć jego prace –  tradycyjne wycinanki „rózgi” rawskie, ażurowe koła i kwadraty. Twórczość jego jest kontynuacją tradycji rodzinnych, sięgających XIX wieku. Pasję w Aleksandrze Dutkiewiczu rozbudziła jego babcia – Agata Sobolewska oraz jej siostra – wybitna twórczyni ludowa Józefa Siwek.

Na targach w Nadarzynie można było spotkać niezwykłych gości i podróżników. W tym roku byli to m.in.: Martyna Wojciechowska, Beata Pawlikowska, Przemek Kossakowski, Aleksander Doba, Nela Mała Reporterka. 

Tegorocznym Krajem Partnerskim targów zostały Indie – kraj cudów natury, niesamowitych posagów Buddy, spektakularnych pałaców, fascynującego hinduizmu, sławnej świętej wody Gangesu oraz fakirów i mnichów. Państwo sekretów i tajemnic, pełne różnic kulturowych i krajobrazowych. Miejsce, które jest przede wszystkim szalenie interesujące i coraz częściej wybierane jako kierunek turystycznych podróży.

Trzydniowy program imprez towarzyszących obfitował w liczne spotkania i tematyczne konferencje.

Można zatem mieć nadzieję, że wspólna targowa prezentacja Województwa Łódzkiego i Powiatu Tomaszowskiego przełoży się na zwiększoną liczbę turystów krajowych i zagranicznych wybierających województwo i nasz powiat na miejsce wypoczynku.