Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

545

Autor: KPP

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Maz. wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło 6 listopada 2019 roku na ulicy Krańcowej. 23-letni mężczyzna kierujący motocyklem kawasaki poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze!

6 listopada 2019 roku około godziny 20:30 dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzonym motocyklu leżącym na poboczu przy ul. Krańcowej. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy w zaroślach, w pobliżu motocykla zauważyli leżącego mężczyznę. Funkcjonariusze  natychmiast zaczęli reanimować motocyklistę. Na miejsce wezwany został zespól pogotowia ratunkowego.  Niestety pomimo podjętych działań ratowniczych 23-letni motocyklista zmarł. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem kawasaki nie dostosował prędkości do warunków ruchu. Jadąc od strony Cekanowa w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego, na łuku  zjechał na przeciwległy pas jezdni. Jago motocykl przewrócił się i sunął po jezdni uderzając w przydrożne drzewo.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że bardziej niż kierowcy samochodów narażeni są na urazy jakie niesie ze sobą wypadek lub kolizja. Zderzenie motocykla z innym pojazdem lub drzewem, barierą ochronną zwykle kończy się tragicznie. Prosimy o zachowanie  rozsądku i wyobraźni.