Pluszowy Miś

271

Autor: MBP

Miękki, puchaty i taki …do przytulania.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.

21 listopada dzieci z Przedszkola nr 2 im. Marii Kownackiej – z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6, z Przedszkola nr 20, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 oraz pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków uczestniczyły w Święcie pluszowego Misia w tomaszowskiej książnicy.

Misiowe spotkanie w bibliotece rozpoczęło się od opowiedzenia dzieciom historii o powstaniu pierwszego pluszowego misia. Następnie zaproszeni goście obejrzeli teatrzyk pt. „Złotowłosa i trzy misie” Roberta Southey’a w wykonaniu pracowników Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim. Po przedstawieniu przyszła kolej na rozmowę o spektaklu i książkach o misiach, w czasie której staraliśmy się udowodnić, że to właśnie lektury i pluszaki są najlepszymi przyjaciółmi dzieci. Kolejnym punktem spotkania w bibliotece było czytanie książki Davida Litchfielda pt. „Niedźwiedź i pianino”. Dla zobrazowania naszym słuchaczom czytanego tekstu mały miś z przedstawienia wcielił się w rolę tytułowego bohatera tej historii. Nie zabrakło misiowych zagadek i tanecznej zabawy przy piosence ,”Pluszowy miś”.

Na zakończenie uroczystości Ewa Adamska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej z okazji przypadającego na 21 listopada Światowego Święta Życzliwości i Pozdrowień przekazała gościom, aby w każdym dniu roku okazywali sobie wiele serdeczności.