Kredyty gotówkowe – ranking grudzień 2019

1435

Co drugi dorosły mieszkaniec naszego kraju posiada kredyt w banku. Najczęściej zaciąganym zobowiązaniem jest kredyt gotówkowy na dowolny cel, a na drugim miejscu plasuje się kredyt hipoteczny w ramach kredytów celowych. Jeśli i Ty chcesz dołączyć do grona kredytobiorców i liczysz na finansowe wsparcie, dowiedz się więcej o tego rodzaju propozycji instytucji bankowej.

Kredyt gotówkowy – największa popularność

Polacy nadal boją się zobowiązań, które wiążą się z pożyczaniem pieniędzy. Nie lubimy mieć długów, a instytucjom bankowym nie ufamy całkowicie. Fakt zdobycia dodatkowych środków wygrywa jednak z obawami, dzięki czemu rośnie popyt na kredyt gotówkowy. To z kolei sprawia, że same instytucje bankowe mogą oferować coraz atrakcyjniejsze warunki takich zobowiązań.

Największym zainteresowaniem cieszą się kredyty zaciągane na dowolny cel. To dlatego, że w ich przypadku bank zupełnie nie ingeruje w wydatkowanie udzielonych środków. Kredytobiorca może więc realizować jeden cel albo rozdzielić pieniądze na różne potrzeby. Polacy zaciągają kredyt gotówkowy na dowolny cel najczęściej właśnie po to, by część środków przeznaczyć na spłatę innych zobowiązań czy łatanie dziury w budżecie, a pozostałą część wydać na realizację zamierzonych celów, takich jak remont mieszkania, zakup sprzętu domowego użytku czy wakacje marzeń.

Kredyt gotówkowy – ustalenia banków

Zobowiązania kredytowe oferowane są wszystkim tym, którzy potrzebują finansowego wsparcia. Okazuje się jednak, że każdy kredyt gotówkowy obarczony zostaje określonymi warunkami, jakie przyszły kredytobiorca musi spełnić. Przede wszystkim liczy się zdolność kredytowa, a ta wyliczana jest na podstawie wysokości generowanych dochodów oraz ich źródła. Bank bierze też historię kredytową, a więc raporty BIK. W nich zawarte są dane o wartości innych zobowiązań, ale również zachowaniach potencjalnego klienta w kwestii ich spłaty. Osoby, które regulują comiesięczne raty poza terminem albo zalegają z ich spłatą, raczej nie mogą liczyć na kredyt gotówkowy.

Pamiętajmy również, że każda instytucja bankowa oferuje produkty finansowe, które muszą być zgodne z przepisami polskiego prawa, normami europejskimi, ale również indywidualną polityką kredytową. To właśnie dlatego warunki takich zobowiązań mogą się różnić. Różne może być oprocentowanie, maksymalna wartość kredytu, okres spłat, koszty około kredytowe. Opłacalność kredytu gotówkowego powinna być zawsze wyliczana, patrząc na indywidualne potrzeby każdego klienta.

Kredyt gotówkowy – jak zaciągnąć?

Tradycyjną firmą zaciągania kredytu gotówkowego jest udanie się po takowy do oddziału instytucji bankowej, by tam wypełnić wniosek o kredyt. Ze sobą należy zabrać zaświadczenie o zarobkach oraz potwierdzenie formy zatrudnienia.

Co ważne, weryfikacja przyszłego kredytobiorcy może potrwać kilka dni albo nawet kilka tygodni, dlatego w przypadku zaciągania kredytu gotówkowego warto uzbroić się w cierpliwość.

Kolejną metodą uzyskania zobowiązania kredytowego, jest wnioskowanie o takie wsparcie przez internet. Kredyt gotówkowy online jest najczęściej dostępny dla tych klientów, którzy posiadają już jakiś produkt w danej instytucji bankowej, a najlepiej, jeśli jest to konto bankowe. Wtedy weryfikacja wiarygodności i wypłacalności klienta jest o wiele szybsza i następuje przy minimum formalności.

Kredyt gotówkowy – rankingi, które pomogą wybrać najlepszą opcję

Ponieważ każda oferta kredytowa jest inna, klient banku powinien w pierwszej kolejności porównać różne propozycje, nie inaczej dzieje się, jeśli pod uwagę weźmiemy kredyt gotówkowy. Ranking najlepszych zobowiązań tego rodzaju jest najlepszą opcją. To zestawienie, które pozwala ocenić szybko i w jednym miejscu najważniejsze kryteria bankowego zobowiązania. Pod uwagę warto wziąć oprocentowanie, wysokość rat, okres trwania współpracy z bankiem oraz RRSO, czyli wskaźnik całkowitych kosztów kredytu. Tylko wtedy udaje się zaciągnąć kredyt gotówkowy „szyty na miarę” indywidualnych potrzeb.