„Miejsca święte” już na DVD!

1030

Do salonów Empik w całej Polsce trafiło wydanie DVD serialu BBC – „Miejsca święte”. Serial prezentuje najpiękniejsze budowle sakralne różnych wyznań – wiary chrześcijańskiej, muzułmańskiej, żydowskiej, hinduskiej, sintoistycznej czy animistycznej.

Od jednego z najstarszych meczetów w Afryce, po jedną z najstarszych synagog w Izraelu; od Angkor Watt, największego zabytku religijnego na świecie, po monumentalną anglikańską katedrę w Nowym Jorku. Każde z tych miejsc kultu inspiruje do niebezpiecznych wyzwań, osobistej ofiary i niezwykłych wyrazów oddania.

Program ukazuje miejsca powszechnie uznawane za święte, w których ludzie od lat dają świadectwa swojej wiary na różnorodne sposoby. Jego twórcy podróżują ich śladem m.in. do afrykańskiego miasta Dżenne, gdzie mieszkańcy gromadzą się co roku, by wspólnie pod wodzą jednego muzułmanina na nowo zabezpieczyć największy na świecie meczet z błota, czy do Sewilli, gdzie podczas Wielkiego Tygodnia wierni w pochodzie dźwigają ciężkie platformy z figurami Jezusa oraz Maryi.

Ten prowokujący do myślenia dokument podąża za wiernymi różnych wyznań, dokonującymi zadziwiających aktów poświęcenia. Odkryj indywidualne akty oddania dokonywane w tych oszałamiających miejscach kultu.

Zobacz na własne oczy, co ludzie czynią dla wiary.