Tomaszów w II etapie konkursu – walczymy o środki na rewitalizacje Parku „Solidarność”

818

Autor: Urząd Miasta

Tomaszów Mazowiecki z rewitalizacją Parku „Solidarność” i wieloma działaniami rozwojowymi znalazł się wśród 54 projektów, które przeszły do kolejnego etapu programu ROZWÓJ LOKALNY finansowanego ze środków funduszy norweskich i EOG 2014 – 2021.  Do zdobycia jest 10 mln euro.

– To naprawdę dobre informacje na święta. Dostaliśmy wspaniały prezent jako miasto. Konkurencja była ogromna, ponad 200 miast walczyło o miejsce na tej liście. Teraz proszę wszystkich o trzymanie kciuków, bo gra się toczy o naprawdę duże pieniądze, o 100% dofinansowanie – mówi Marcin Witko prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Komitet ds. Wyboru Projektów na podstawie rekomendacji ekspertów oceniających podjął decyzję o wyborze 54 zarysów projektów do II etapu naboru oraz umieszczeniu 13 zarysów projektów na liście rezerwowej.

Teraz rozpoczyna się okres intensywnej pracy nad przygotowaniem kompletnej propozycji projektu (wraz z Planem Rozwoju Lokalnego i Planem Rozwoju Instytucjonalnego) przy kompleksowym wsparciu ze strony ekspertów Związku Miast Polskich oraz Instytutu Rozwoju Miast i Regionów.

Ten etap potrwa minimum 6 miesięcy.