Dobra wiadomość dla młodych mam – umowa na budowę nowego żłobka podpisana. Będzie więcej miejsc dla maluchów

479

Autor: Urząd Miasta

Przedsiębiorstwo AMB Budownictwo z Koziej Wsi do końca 2020 roku zrealizuje zadanie pn. „Utworzenie nowych miejsc opieki w Samorządowym Żłobku w Tomaszowie Mazowieckim”. Koszt inwestycji wyniesie 11 737 835,32 zł, z czego 4 379 000 złotych stanowić będzie dotacja z rządowej rezerwy celowej.

Nowy miejski żłobek, dzięki podpisaniu porozumienia ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Przodownik” w sprawie przejęcia dodatkowego terenu pod budowę, powstanie niedaleko obecnego przy ul. Strzeleckiej. Będzie to piętrowy budynek o nieregularnym kształcie, w którym znajdzie się miejsce dla ok. 140 dzieci (obecnie placówka dysponuje ok. 85 miejscami). Przewidziano w nim sześć oddziałów; w każdym ma być sala zabaw, sypialnia, jadalnia i pomieszczenia pomocnicze.

W ramach inwestycji dodatkowo planowana jest budowa chodników, parkingów (pięć miejsc, w tym jedno przeznaczone dla osób niepełnosprawnych), ogrodzenia oraz przyłącza wodociągowego.

Na ogłoszony przez miasto przetarg na utworzenie nowych miejsc opieki w tomaszowskim żłobku wpłynęły dwie oferty. Najkorzystniejszą złożyło przedsiębiorstwo AMB Budownictwo z Koziej Woli, jednak okazało się, że i tak przekracza ona o ponad 2 888 000 złotych środki przeznaczone na ten cel przez inwestora. Aby zrealizować inwestycję, trzeba było dokonać przesunięć w budżecie miasta i dołożyć brakującą kwotę. Stosowną uchwałę w tej sprawie podjęto na sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 28 listopada.

Umowę na budowę żłobka w imieniu inwestora, czyli Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki, podpisał prezydent Marcin Witko, natomiast w imieniu wykonawcy Krzysztof Prokop, właściciel firmy AMB Budownictwo. Przy podpisaniu dokumentów obecni byli również Tomasz Jurek, zastępca prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego oraz Adam Koziełek, dyrektor Wydziału Inwestycji UM.

Intensywne prace mają rozpocząć się już w styczniu przyszłego roku.