Ceramika Paradyż po raz kolejny na pokładzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

193

Autor: www.paradyz.com

Już w niedzielę 12 stycznia odbędzie się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji ponownie dołącza Ceramika Paradyż, która na aukcje w całej Polsce przekazała 18 okolicznościowych płytek ceramicznych z grafiką tegorocznego finału i podpisem Jurka Owsiaka. Limitowane płytki będzie można wylicytować na aukcjach serwisu Allegro oraz bezpośrednio na scenach m.in. w Gdyni, Wrocławiu czy Tomaszowie Mazowieckim.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem „Wiatr w żagle”, a jego celem jest zbiórka funduszy na zakup najnowocześniejszych urządzeń medycyny zabiegowej dla ratowania życia i zdrowia dzieci. Już kolejny rok z rzędu akcję wspiera Ceramika Paradyż, która przekazała sztabom w całej Polsce limitowaną serię osiemnastu okolicznościowych płytek ceramicznych z grafiką oraz logotypem 28. finału WOŚP. Płytkę okolicznościową w formacie 25×40 cm wyprodukowano w technologii trzykrotnego wypału, a w celu uzyskania wysokiej jakości zdobienia płytek użyto past sitodrukowych, które pokryte zostały specjalną granilią transparentną. Wszystkie egzemplarze zostały własnoręcznie podpisane przez Jurka Owsiaka i oprawione w passe-partout.

Licytacja płytek okolicznościowych możliwa będzie w serwisie Allegro lub w 15 sztabach w Warszawie, Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Opocznie, Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Gdyni, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Wolborzu, a także w Zielonej Górze. – Gramy, bo lubimy, w tym roku dla ratowania zdrowia i życia dzieci. Każdy finał WOŚP jest wyjątkowy, a pomoc przekazywana szpitalom, placówkom i instytucjom na rzecz ochrony zdrowia bezcenna. Podczas ostatniego finału jedną z wyjątkowych płytek wyprodukowanych w naszych zakładach, wylicytowano na aukcji w Gdyni za kwotę 9,100 zł. Liczymy, że w tym roku uda się pobić ten wynik – mówi Tomasz Popielawski, rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje zbiórkę środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci, które potrzebują różnego rodzaju operacji. Nacisk zostanie położony przede wszystkim na takie dziedziny medycyny dziecięcej, jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia i neurochirurgia. Cel Finału przewiduje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, a dodatkowo środki zebrane przez sztaby w Australii przekazane zostaną organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów.