Sesje narzeczeńska – dlaczego warto się na nią zdecydować?

282

Ślubne fotografie to najpiękniejsza i najbardziej sentymentalna pamiątka ze ślubu i wesela. Dzięki nim można uwiecznić na papierze emocje oraz wydarzenia towarzyszące temu podniosłemu wydarzeniu. Historia miłości pary rozpoczyna się jednak sporo wcześniej nim zdecydują się na zalegalizowanie swojego związku, co również zasługuje na utrwalenie na zdjęciach. Służy temu sesja narzeczeńska – coraz popularniejsza usługa realizowana przez fotografów ślubnych.

Czym jest sesja narzeczeńska i co dobrego daje zakochanym?

Na sesję narzeczeńską składają się zdjęcia realizowane przez profesjonalnego fotografa ślubnego w okresie bezpośrednio poprzedzającym zamążpójście. Najczęściej odbywa się ona w plenerze, w miejscach bezpośrednio związanych z historią związku pary i ma na celu uwiecznienie na pamiątkowych fotografiach ich miłości i wzajemnej fascynacji na etapie narzeczeństwa. Fotograf ślubny stara się uchwycić na zdjęciach emocje łączące parę oraz zaprezentować jej relacje w naturalnym, swobodnym otoczeniu. Sesja narzeczeńska może być realizowana jako samodzielna usługa lub wchodzić w skład pakietu fotografii ślubnej.

Sesja narzeczeńska jest coraz popularniejszą w naszym kraju usługą, z której korzysta coraz więcej par. Za jej wyborem przemawia przede wszystkim sentymentalny charakter zdjęć, które stanowią wspaniałą pamiątkę na długie lata oraz pozwalają wracać myślami do najpiękniejszego okresu w życiu każdej pary, czyli miesięcy poprzedzających zawarcie związku małżeńskiego. Ponadto, sesja narzeczeńska pozwala zakochanym lepiej oswoić się z obiektywem oraz może stanowić znakomity „trening” przed właściwą sesją ślubną. Wiele par decyduje się na jej organizację także dla oceny umiejętności i warsztatu fotografa ślubnego, co znacząco ułatwia wybór profesjonalisty odpowiedzialnego za realizację właściwego reportażu ślubnego.

Jak zorganizować udaną sesję narzeczeńską w plenerze?

Sesja narzeczeńska najczęściej odbywa się w wybranej z góry lokalizacji. W tym celu narzeczeni mogą zaproponować fotografowi swoje ulubione miejsca, które wiążą się z historią ich miłości lub skorzystać z propozycji i doświadczenia wykonawcy zdjęć, który wskaże warte zainteresowania lokalizacje znajdujące się w najbliższej okolicy. Do sesji narzeczeńskiej nie są potrzebne żadne specjalne przygotowania – wystarczy uzbroić się w dobry nastrój i uśmiech oraz dać się ponieść chwili zapominając, że towarzyszy nam fotograf ślubny.

Wiele par dla urozmaicenia zdjęć decyduje się także zaopatrzyć w zabawne rekwizyty, stroje oraz akcesoria, których obecność urozmaici zdjęcia oraz nada im bardziej indywidualnego charakteru. Na sesją narzeczeńską można także zabrać ukochanego zwierzaka, którego obecność wniesie jeszcze więcej radości. Sesja narzeczeńska trwa zazwyczaj ok. 2 godziny, a najlepszą porą na jej zorganizowanie (ze względu na światło) jest moment tuż po wchodzie lub tuż po zachodzie słońca. Jest to tzw. „złota godzina”, kiedy światło nabiera miękkich, złotych tonów, a postacie rzucają delikatne cienie nadające fotografiom wykonywanym w tym czasie niezwykłego klimatu.

Partnerem artykułu jest portal ślubny Wesele z Klasą oferujący usługę: fotograf ślubny Łódź – więcej na WeselezKlasa.pl.