Znamy już wyniki I etapu Olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych

138

20 marca br. w każdym z 16 województw do zmagań staną uczniowie, którzy zakwalifikowali się do półfinału Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Półfinaliści to najlepsi z grona ponad 35 tys. uczniów z blisko 1000 szkół średnich, które przystąpiły do etapu szkolnego Olimpiady.

Tegoroczny półfinał dla województwa łódzkiego odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim. W gościnnych progach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 znanego powszechnie jako „Gastronomik”, do zmagań staną uczniowie z 20 szkół średnich z terenu naszego województwa. Wśród nich uczniowie z 8 szkół, którymi opiekuje się tomaszowski ZUS.

Bardzo nas cieszy, że z każdą kolejną edycją olimpiady poziom etapu szkolnego w województwie łódzkim jest coraz wyższy. W tym roku cztery szkoły uzyskały maksymalną liczbę punktów w teście tj. 60, a kolejne cztery były tylko o jeden punkt słabsze.

Do półfinałowej dwudziestki w naszym województwie zakwalifikowały się m.in. : z maksymalną liczbą 60 punktów

  • II LO im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim,
  • ZSP nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim.

Jeden punkt mniej tj. 59 ma drużyna uczniów z I LO im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

W półfinale wystartują również uczniowie zwycięskiej drużyny z ZSP nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim, którzy etap szkolny zakończyli z wynikiem 58 punktów.

3-osobowe zespoły będą miały 30 minut na rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań wielokrotnego wyboru.  Zwycięzca może być tylko jeden. Ten zespół, który osiągnie najwyższą liczbę punktów i będzie ich miał minimum 20/25, będzie reprezentował województwo łódzkie w kwietniowym finale.

Za wszystkich półfinalistów trzymamy kciuki, jednocześnie mając nadzieję, że podopieczni tomaszowskiego ZUS okażą się najlepsi.