Jak przygotować się do przeprowadzki

1912

Przeprowadzka bywa stresującym doświadczeniem. Przenoszenie, pakowanie, segregowanie, często także wyrzucanie – to wszystko może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Dobry plan i systematyczne przeglądanie rzeczy pomoże nam przejść przez ten proces w miarę bezboleśnie. Jak zatem przygotować się do tego wydarzenia? 

  1. Szybkie pakowanie – tego lepiej unikać
  2. Przeprowadzka z firmą – czy to dobry pomysł?

Szybkie pakowanie – tego lepiej unikać

Podstawą dobrego zapakowania całego dobytku jest dobra segregacja. Warto unikać szybkiego wrzucania różnych przedmiotów do jednego pudła. Przede wszystkim poszczególne przedmioty mogą się porysować bądź połamać. Dodatkowo później będzie ciężko odnaleźć dany przedmiot. Sprzęty AGD należy zapakować w kartonowe pudła i zabezpieczyć styropianem bądź pogiętymi gazetami. Warto szczególnie zadbać o monitory komputerów oraz telewizory, które są bardzo delikatne. Jeśli chodzi o meble, to istnieje kilka opcji. Niektóre z nich można rozkręcić, dzięki czemu będą zajmowały mniej miejsca w samochodzie. Niestety nie zawsze mamy taką opcję, dlatego meble większe gabarytowo trzeba przewozić z pomocą większych samochodów. 

Przeprowadzka będzie łatwiejsza, jeśli wcześniej zrobimy generalne porządki. Często zdarza się, że część rzeczy zwyczajnie nie jest nam potrzebna. Dlatego lepiej sprawdzić, co można oddać na akcje charytatywne. W ten sposób my mamy mniej rzeczy do przewiezienia, a być może są one potrzebne komuś innemu. Warto także wcześniej zacząć zbierać kartonowe pudła i różnych rozmiarów i duże worki foliowe. Pakując rzeczy, pamiętajmy, aby podpisać każde pudła. Dzięki temu później szybciej uda się znaleźć ubrania czy garnki do kuchni. 

Przeprowadzka z firmą – czy to dobry pomysł?

Dobrym pomysłem na przeprowadzenie sprawnie przeprowadzki będzie skorzystanie z usług specjalnej firmy. Przedsiębiorstwa te są wyposażone w specjalne auta, płaskie wózki pozwalające na przewożenie mebli czy mocne pasy do przenoszenia ciężkich przedmiotów. Profesjonalni fachowcy doskonale wiedzą, jak szybko i bez uszczerbków zdemontować meble oraz zapakować wszystko do specjalnych samochodów. Przeprowadzki Warszawa – taka fraza pozwoli nam wyszukać najlepsze firmy, które mają długoletnie doświadczenie w obsłudze przewożenia nie tylko dobytku klientów indywidualnych, ale również całych biur. Zabezpieczenie monitorów, komputerów oraz innych sprzętów pozwoli przewieźć wszystko bez większych uszczerbków. Na pewno zaoszczędzi to nie tylko czas, ale przede wszystkim mnóstwo stresów.