Przedszkola i szkoły zapraszają na dni otwarte

592

Autor: Urząd Miasta

Tomaszowskie placówki oświatowe zachęcają przyszłych przedszkolaków i uczniów oraz ich rodziców do zapoznania się z ofertą edukacyjną i warunkami, w jakich mogą się kształcić, zdobywać wiedzę i rozwijać swoje pasje ich pociechy. W najbliższych dniach na dni otwarte zapraszają Szkoła Podstawowa nr 10, Przedszkole nr 2, a także Szkoła Podstawowa nr 12 i Przedszkole nr 7.

Do Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków można zajrzeć już w czwartek, 6 lutego. Dyrekcja zaprasza przyszłych pierwszoklasistów wraz z opiekunami od godz. 16.30. Będzie można m.in. zwiedzić sale lekcyjne, obejrzeć fotorelację z działań szkoły, porozmawiać z nauczycielami i uczniami. Zaplanowana jest również wizyta na basenie.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2, czyli w Przedszkolu nr 7 oraz Szkole Podstawowej nr 12, dzień otwarty zaplanowano 7 lutego. Do przedszkola można przyjść już o godz. 9. Poza zwiedzaniem placówki przewidziano zajęcia ruchowo-plastyczno-muzyczne oraz prezentację multimedialną i rozmowy z dyrekcją i nauczycielami. O godz. 16 swoje drzwi dla przyszłych pierwszoklasistów otworzy SP nr 12. W programie: inscenizacja słowno-muzyczna „Gniazdo”, pokazy ‒ na pływalni oraz siatkarski, a także zajęcia w salach, zabawa taneczna „Leśny bal” oraz poczęstunek dla dzieci.

7 lutego od godz. 10 do odwiedzenia placówki zaprasza również Przedszkole nr 2 im. M. Kownackiej. Tam także nie zabraknie różnych atrakcji.

Natomiast 10 lutego w godz. 16.30-18 obejrzeć będzie można Przedszkole nr 5 i zapoznać się z jego ofertą.