I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy O Krajach Anglojęzycznych dla klas I i II

367

Autor: ZSP Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

W czwartek, 6 lutego, uczniowie ZSP1, ZSP2 i ZSP 6,  licznie wzięli udział w organizowanym w naszej szkole, I Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy O Krajach Anglojęzycznych dla klas I i II.  W części pisemnej uczniowie odpowiadali na pytania testowe, jak również pytania otwarte dotyczące historii, kultury czy życia codziennego takich krajów jak Wielka Brytania, USA, Kanada czy Australia. Ponadto, uczniowie klas drugich prezentowali przygotowaną przez siebie wypowiedź ustną na jeden z podanych tematów. Przy ocenie, komisja brała pod uwagę płynność, poprawność gramatyczną i bogactwo językowe prezentowanych tematów. Poziom tej części konkursu był niezwykle wysoki. ZSP 2 reprezentowało 9 uczniów pod opieką mgr Kamila Koneckiego i mgr Kamila Piekarza, ZSP 6 reprezentował 17 uczniów pod opieką mgr Martyny Cały, natomiast naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów z kl I: 1.Mikołaj Banasik 1E 2. Mikołaj Tatar  1Icp 3.Piort Zbroszczyk r 1Ep 4.Jurand Kryszewski  1Mtw 5.Igor Psut  1Mtp 6.Jakub Wójcik  1Mtp 7.Franciszek Galicki  1Ep 8.Kacper Klimek  1Ep 9.Błażej Buczaj  1Ep i 8 uczniów z kl 2: 1. Jakub Samek 2IT 2. Filip Efenberger 2IT 3. Bartosz Oleksik 2Iw 4. Michał Musiał 2Iw 5. Jakub Lange 2Mt 6. Dawid Malczewski 2Mt 7. Filip Sałaj 2Mt 8. Seweryn Sońta 2Mt Fotorelację przygotował Michał Skalski z 1Icp Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział. Ogłoszenie zwycięzców już wkrótce!