Bezpłatna mammografia ‒ zbadaj się i zyskaj spokój

617

Autor: Urząd Miasta

Mieszkanki Tomaszowa Mazowieckiego i okolic w poniedziałek, 30 marca (w godz. 11-17) będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Oferta skierowana jest do pań w wieku 50-69 lat.

Badania będzie można wykonać w mammobusie, który stanie przy markecie Kaufland przy ul. Konstytucji 3 Maja 1/3. Zapisy pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub poprzez stronę internetową http://www.mammo.pl/formularz. Nie jest wymagane skierowanie. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. 

W badaniu mogą wziąć udział panie urodzone w latach 1951-1970, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.