„Trójka jak przyjaciółka”

261

Autor: SP nr 3 im. Józefa Piłsudskiego

Dzień  otwartych drzwi w Szkole Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim  przypadł na dzień 21 lutego 2020 r. Przebiegał pod hasłem: „Trójka jak przyjaciółka”.  Cała społeczność uczniowska przygotowywała się na to wydarzenie przez  wiele tygodni. Podjęto szereg działań, by zaplanować i zorganizować moc atrakcji dla przybyłych gości.

Spotkanie rozpoczął występ szkolnej orkiestry Szałamaje, którą tworzą uczniowie i absolwenci Trójki, a  od wielu lat  prowadzi ją pani Marzena Zwolska- nauczyciel muzyki. Następnie głos zabrała pani Lucyna Siudzińska- dyrektor placówki. W krótkim przemówieniu adresowanym do rodziców  podkreśliła, że szkoła jest niezwykle przyjazna dla każdego dziecka. Pracują w niej wspaniali nauczyciele,  którzy nie tylko przekazują wiedzę i rozwijają zdolności uczniów, ale  mają też pasję, pomysły,  ogromne pokłady cierpliwości i  są oddani  swoim wychowankom.  W dalszej części spotkania opowiedziała o  tym, co dzieje się w szkole na co dzień.

Następnie zaprosiła gości na krótki program artystyczny.  Dzieci zaprezentowały  przepiękne układy taneczne , które opracowała niezwykle energiczna nauczycielka wychowania fizycznego, pani Izabela Kolanko. Popis swoich sportowych umiejętności dali też  najmłodsi uczniowie, przygotowani do występu przez pana Wiesława Żmudę.

Następnie goście zwiedzali szkołę. Najmłodsze pociechy korzystały z atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i starszych uczniów. Brały udział w pokazie doświadczeń chemicznych realizowanych pod bacznym okiem pani Elżbiety Chmal,  uczestniczyły w warsztatach plastycznych, rozwiązywały matematyczne zagadki, grały w wielkoformatowe planszówki, zwiedzały stację kosmiczną urządzoną w pracowni geograficznej. Nauczycielki klas młodszych proponowały pouczające zabawy z  wykorzystaniem tablic multimedialnych. Dużą popularnością cieszyły się stoiska ze zdrowymi przekąskami, które przygotowali uczniowie.  Rodzice w tym czasie rozmawiali z nauczycielami,  pedagogiem szkolnym i dyrekcją.

Najważniejsze, że wszystkie dzieci  świetnie się bawiły i niechętnie opuszczały mury szkoły.