Zielony budżet: znamy wyniki ankiet

209

Autor: Urząd Miasta

Czy powstanie zielony budżet? Urząd Miasta ma już wyniki ankiet, które mieszkańcy mogli wypełniać od 5 do 18 lutego 2020 r.  Tomaszowianie odpowiadali na pytanie  dotyczące przyszłości TBO.
Ankiety złożyło łącznie 496 osób. 387 z nich wpłynęło w wersji on-line, a 109 w formie papierowej.  Do wyboru były trzy możliwości: pierwsza dotyczyła pozostawienia TBO w niezmienionej formie, druga częściowego przeznaczenia środków na zielony budżet i dotacje na wymianę źródeł ciepła, trzecia natomiast przekształcenia TBO całkowicie w zielony budżet na wymianę źródeł ciepła i inne zielone projekty.

Najwięcej głosów, bo aż 288, oddano na trzeci wariant, na drugim miejscu znalazł się wariant pierwszy ze 129 głosami. Najmniej osób, bo 79, zagłosowało na wariant drugi.

Teraz wyniki będą wnikliwie analizowane i niebawem zostaną przedstawione propozycje nowych rozwiązań dotyczących Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na stwierdzenie o treści: „Jestem za tym, aby Tomaszowski Budżet Obywatelski…” mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego zaznaczali odpowiedzi zgodnie z poniższą tabelą:

Propozycja odpowiedzi Liczba zaznaczonych odpowiedzi %
1 pozostał w niezmienionej formie 129 26,01%
2 został częściowo przeznaczony na stworzenie tzw. Zielonego Budżetu Obywatelskiego na dotacje dla mieszkańców na wymianę źródeł ciepła 79 15,93%
3 został w całości przeznaczony na stworzenie tzw. Zielonego Budżetu Obywatelskiego na dotacje dla mieszkańców na wymianę źródeł ciepła i inne zielone projekty 288 58,06%