Przedszkoliada zawitała do naszego miasta

306

Autor: Urząd Miasta

Źródło: Przedszkoliada.pl

Orlen Przedszkoliada Tour Tomaszów Mazowiecki

Około 150 dzieci wzięło udział w tomaszowskiej edycji Orlen Przedszkoliada Tour 2020, która odbyła się 5 marca w hali sportowej Lechii przy ul. Nowowiejskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Na maluchy czekało wiele, nie tylko sportowych, atrakcji.

Orlen Przedszkoliada Tour 2020 to jedna z największych imprez sportowych dla przedszkolaków uczestniczących w ogólnopolskim systemie rozrywki Przedszkoliada.pl, który zapewnia dzieciom rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a przy okazji uczy podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

W trakcie tomaszowskiej edycji Przedszkoliady instruktorom i dzieciom towarzyszyli w zabawach i konkurencjach sportowych zawodnicy z KS RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Poza zajęciami ruchowymi przedszkolaki wzięły udział w akcji „Pomaluj świat Drużyny Kangura”. Na zakończenie otrzymały dyplomy, medale i niespodzianki przygotowane przez partnerów Orlen Przedszkoliada Tour 2020.