Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

222

Autor: KPP

Mieszkańcy powiatu łódzkiego-wschodniego, będący świadkami zdarzenia drogowego ujęli na pobliskiej stacji paliw podejrzewanego. Badanie alkomatem wykazało, że 32-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci doceniają dużą obywatelską świadomość i dziękują za wzorową postawę. Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

7 kwietnia 2020 roku około godziny 20:00, oficer dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Jak ustalili skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego, dwoje mieszkańców powiatu łódzkiego wschodniego jadąc drogą wojewódzką DW-715 byli świadkami zdarzenia drogowego. Kierujący osobowym oplem jadąc w kierunku Budziszewic doprowadził do zderzenia z osobowym volkswagenem a następnie nie zatrzymując auta, którym kierował odjechał z miejsca. Widzący tę sytuację świadkowie zawiadomili policję a sami jechali za nim do momentu, aż zatrzymał się na pobliskiej stacji paliw. Tam ujęli mężczyznę i przekazali interweniującym policjantom. Badanie alkomatem 32-letniego mieszkańca gminy Koluszki kierującego oplem wykazało, że miał on w organizmie  ponad 3 promile alkoholu. Amator jazdy na ,,podwójnym gazie” stracił już prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej. 

To kolejne zdarzenie gdzie inni uczestnicy ruchu drogowego wykazali się czujnością i poczuciem praworządności. Widząc zagrożenie, natychmiast zareagowali. Dzięki takim wzorowym postawom wspólnie dbamy o bezpieczeństwo na drogach. Eliminowanie z nich potencjalnych ,,zabójców” jest priorytetem. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Mundurowi apelują!

Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał !!!