„Dwunastka” wygrała konkurs na najciekawszą inicjatywę Dnia Bezpiecznego Internetu

54

Autor: Urząd Miasta

Szkoła Podstawowa nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim znalazła się wśród piętnastu zwycięzców w konkursie na najlepszą inicjatywę zorganizowaną z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Placówka otrzyma zestaw składający się z: robota edukacyjnego, tabletu oraz przejściówki do komputera.

Konkurs zorganizowany był przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, a tegoroczna edycja DBI była rekordowa. Zorganizowanych zostało 4600 inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online.

Komisja oceniała sprawozdania, biorąc pod uwagę: rzetelne i dostosowane do wieku odbiorców przedstawienie kwestii bezpieczeństwa w Internecie, dotarcie do możliwie dużej i zróżnicowanej grupy odbiorców (proporcjonalnie do wielkości i typu placówki i środowiska, w którym działa), a także wykorzystanie nowych i niestandardowych form pracy.

Dni Bezpiecznego Internetu w SP 12 zorganizował zespół nauczycielek: Jolanta Golczyk, Jolanta Fałek, Aleksandra Filip, Gabriela Pietrzak, Agnieszka Promińska i Daria Witulska.