Przekażą 2000 maseczek mieszkańcom Tomaszowa

90

Autor: Urząd Miasta

W ciągu dwóch dni przedstawiciele Stowarzyszenia „Mój Tomaszów”, członkowie grupy „Tomaszowianie pomagają!”, a także wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą rozdawać na ulicach naszego miasta maseczki ochronne. Do akcji dołączą także pracownicy redakcji Tomaszowskiego Informatora Tygodniowego.

Przygotowanych i spakowanych jest już blisko 2000 maseczek . Będą one rozdawane m.in. w okolicach supermarketów, Galerii Tomaszów, Urzędu Miasta i na targowisku miejskim. Organizatorzy akcji zachęcają każdego mieszkańca, który jeszcze nie posiada maseczki, do skorzystania z możliwości jej bezpłatnego otrzymania. Maseczki są wielokrotnego użytku. Należy pamiętać, że przed pierwszym użyciem należy je wyprać.

– Finał tej akcji to efekt pracy i zaangażowania wielu ludzi, kierujących się chęcią niesienia bezinteresownej pomocy. Na wyrazy uznania zasługują tutaj nie tylko koordynujący akcją. Duży szacunek należy się profesjonalnym szwaczkom, a także ludziom, którzy wyposażyli się w maszynę do szycia, nauczyli się jej obsługi i poświęcając masę czasu, przyczynili się do wyprodukowania blisko 2000 maseczek. Inni z kolei wycinali z tkanin prostokąty bądź robili troczki, tworząc w ten sposób półprodukty gotowe do szycia – mówi Krzysztof Krasnodębski, dziennikarz Tomaszowskiego Informatora Tygodniowego. – Teraz maseczki trafią na ręce mieszkańców naszego miasta. Akcja ta powinna odbywać się ponad wszelkimi podziałami, bo jej idea jest po prostu słuszna. Dlatego właśnie zachęcam lokalne media i wszelkie instytucje do zamieszczenia tej informacji. Z pewnością przyczyni się to do tego, że maseczki zostaną sprawnie i szybko rozdane – dodaje.

Poniżej przedstawiamy harmonogram działań wolontariuszy

Piątek, 8.05.2020 r.

godz. 8.00: Urząd Miasta (okolice skweru Niepodległości) ‒  Stowarzyszenie „Mój Tomaszów”

godz. 9.00: Targowisko miejskie ‒ Stowarzyszenie „Mój Tomaszów””

godz. 10.00: Kaufland ‒ pracownicy redakcji Tomaszowskiego Informatora Tygodniowego

godz. 15.10: „Na skarpie” (przy schodach), os. Niebrów ‒ Stowarzyszenie „Mój Tomaszów”

godz. 16.00: Biedronka, ul. W. Panfil ‒ „Tomaszowianie pomagają!”

godz. 16.00: Lewiatan, ul. Dzieci Polskich ‒ „Tomaszowianie pomagają”

godz. 16.00: Galeria Tomaszów ‒ Stowarzyszenie „Mój Tomaszów”

godz. 17.00: Carreofur ‒ „Tomaszowianie pomagają!”

Sobota, 9.05.2020 r.

godz. 10.00: Targowisko miejskie, Kaufland ‒ wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

godz. 12.00: Galeria Tomaszów – Stowarzyszenie „Mój Tomaszów”