Muzeum znów zaprasza zwiedzających

57
Foto Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego

Autor: Urząd Miasta

Po dwóch miesiącach przerwy od wtorku, 12 maja Muzeum  w Tomaszowie Mazowieckim im. A. hr. Ostrowskiego ponownie będzie otwarte dla publiczności. Jednak z pewnymi ograniczeniami wynikającymi z nadal trwającego w kraju stanu epidemicznego.

Najważniejsze z nich to m.in. mniejsza liczba zwiedzających, którzy jednocześnie będą mogli przebywać na terenie placówki (maksymalnie 10 osób) oraz zmiana tras zwiedzania (w tym wyłączenie z udostępniania ekspozycji pałacowej w wieży na I, II i III piętrze).

Do odwołania zawieszona zostaje działalność edukacyjna muzeum (w tym spotkania, wernisaże, wykłady, lekcje i warsztaty). Ze względów bezpieczeństwa na razie nie będą przyjmowane grupy zorganizowane, nadal zamknięta dla osób z zewnątrz pozostanie też muzealna biblioteka. Zbiory i inwentarze papierowe udostępniane będą w ograniczonym zakresie (jedynie w formie elektronicznej ‒ skany zdjęć i obiektów ‒ po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z pracownikami merytorycznymi pod numerem: 44 724-48-48 lub e-mailowym: info@muzeumtomaszow.pl).

Zarówno zwiedzający, jak i pracownicy będą mieli obowiązek noszenia maseczek, zachowania dwumetrowego dystansu od innych osób, unikania gromadzenia się w grupach, stosowania się do ewentualnych dodatkowych zaleceń.

CZAS PRACY MUZEUM:

poniedziałek ‒ nieczynne dla zwiedzających (tzw. dzień konserwatorski)

wtorek ‒ czwartek: godz. 11.00‒15.00

piątek: godz. 12.00‒18.00

sobota ‒ niedziela: godz. 11.00‒15.00

Do dyspozycji zwiedzających w najbliższym czasie będą wystały stałe (etnograficzna, archeologiczna, historyczna i przyrodnicza), a także wystawy czasowe: „Wokół lat 60. Malarstwo” (do 2 sierpnia 2020 r.) oraz „Ekslibris ‒ znak własnościowy książki” (do 28 czerwca 2020 r.).