Wystawa uczniów LP inspirowana cytatem Jana Pawła II z Listu do Artystów cz. 2

500

Autor: Starostwo Powiatowe

Prezentujemy kolejne prace uczniów Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim. To prace inspirowane cytatem Jana Pawła II z Listu do Artystów.

„Każda autentyczna inspiracja artystyczna wykracza bowiem poza to, co postrzegają zmysły i przenikając rzeczywistość, stara się wyjaśnić jej ukrytą tajemnicę. Ma swoje źródło  w głębi ludzkiej duszy – tam, gdzie pragnienie nadaje sensu własnemu życiu łączy się z nieuchwytnym doznaniem piękna i tajemniczej jedności rzeczy.”

Jan Paweł II

Dziś można oglądać prace uczennic: Magdaleny Mazurkiewicz z klasy 3 LP, Julii Braun z klasy 3 LP, Karoliny Żak z klasy 3 LP, Wiktorii Szulc z klasy 2 LP, Martyny Muszyńskiej z klasy 1 LP, Wiktorii Rytych z klasy 2 LP, Anny Biernackiej z klasy 1 LSP, Justyny Opulskiej z klasy 2 LP i Julii Liszewskiej z klasy 3 LP.

Prace powstały pod kierunkiem nauczycieli: mgr Anny Marii Jurewicz, mgr Anny Kunki-Kawełczyk i dr. hab. Piotra Wachowskiego, którzy są kuratorami wystawy.

Prace można oglądać też na stronie szkoły: