Szybka reakcja , której efektem jest szczęśliwy finał poszukiwań

74

Autor: KPP

Dzięki szybkiej reakcji tomaszowskich policjantów oraz czujności pracowników monitoringu miejskiego, w kilkadziesiąt minut od zaginięcia, 78-letni tomaszowianin z zanikami pamięci i wymagający stałej opieki powrócił do zatroskanej rodziny.

Do zdarzenia doszło, wczoraj tj. 26 maja 2020 roku. Około 21:50 Centrum Powiadamiania Ratunkowego przekazało tomaszowskiemu dyżurnemu zgłoszenie od 72-letniej mieszkanki Tomaszowa Mazowieckiego, że jej o 6 lat starszy mąż, cierpiący na  zaniki pamięci i wymagający stałej opieki, wykorzystując jej chwilową nieuwagę opuścił mieszkanie i oddalił się w nieznanym kierunku. Reakcja na zgłoszenie była natychmiastowa a dyżurny skierował w rejon zaginięcia seniora wszystkie siły jakimi dysponował. Dokładnie rozpytano członków rodziny zaginionego mężczyzny na okoliczność zaginięcia, ubioru seniora oraz stanu jego zdrowia. Policjanci rozpoczęli penetrację miasta za zaginionym angażując jednocześnie w poszukiwania pracowników monitoringu miejskiego. To właśnie jeden z nich po kilkunastu minutach poinformował, że na ekranie monitoringu zauważył mężczyznę, który odpowiada rysopisowi zaginionej osoby. Natychmiast sprawdzili to znajdujący się w pobliżu wskazanego miejsca policjanci ruchu drogowego, którzy potwierdzili tożsamość mężczyzny. Senior oddalił się od swojego domu o około kilometr. Odnalezionego 78-latka przebadał lekarz pogotowia, który wyraził zgodę by senior powrócił do zatroskanej rodziny.

Powyższe potwierdza, że strategiczne znaczenie w poszukiwaniach osób zaginionych ma czas reakcji osób najbliższych, które w porę powiadomią o sytuacji kryzysowej odpowiednie służby.