Remis oznacza porażkę

78
Foto: www.widzew.com

W meczu 29. kolejki II ligi łódzki Widzew zremisował z Elaną Toruń 1:1. Gola dla łodzian zdobył Marcin Robak

a dla Elany Lukas Hrnciar.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Marcin Kaczmarek (Widzew):

Ostatnie mecze są dla nas rozczarowujące i trzeba powiedzieć, że nie gramy dobrze. Codziennie zadajemy sobie pytanie, co zrobić lepiej i poprawić naszą grę. Jestem pewny, że ta drużyna się nie podda i zaczniemy regularnie punktować. Trzeba szukać przyczyn takiego stanu rzeczy, a jedyną metodą na to jest praca. Szkoda, że nie uznano prawidłowo zdobytej bramki, która być może pomogłaby nam wygrać, ale nie możemy zapominać o całej naszej postawie.

Dalej trzeba szukać metody na to, co zmienić w naszej grze. Jestem pewny, że to nastąpi. Pracujemy z naszą defensywą, korygujemy i staramy się, by wyglądało to lepiej, ale zdaję sobie sprawę, że to nie wygląda najlepiej. Nie mamy założenia, by oddawać pole po strzeleniu bramki. Dziś staraliśmy się grać ofensywnie, z dwójką napastników. Wydaje mi się, ze rodzi się to w głowie. Wszyscy, na czele ze mną, zdajemy sobie sprawę z postawionego zadania i nie uciekamy od odpowiedzialności. Potrzebujemy zwycięstwa, które da nam kopniaka mentalnego.

Bogusław Pietrzak (Elana):

Myślę, że byliśmy świadkami bardzo emocjonującego meczu, stojącego na dobrym poziomie. Gdybym miał je porównać do spotkań, które rozgrywaliśmy dotychczas, to był w naszym wykonaniu zdecydowanie lepszy, szczególnie w defensywie. Muszę przyznać, ze dopisało nam trochę szczęścia, ale wydaje mi się, że mogliśmy dziś pokusić się o trzy punkty. Niestety, nie wykańczaliśmy akcji i życzyłbym sobie innych rozwiązań w przypadku szybkich ataków, w trakcie których jesteśmy pod bramką rywali. Byliśmy po dwóch porażkach i graliśmy z liderem, dlatego traktuję ten remis jako sukces.

Widzew Łódź – Elana Toruń 1:1 (1:1)

Bramki:

1:0 – Marcin Robak (17′)

1:1 – Lukas Hrnciar (37′)

Widzew: Wojciech Pawłowski – Łukasz Kosakiewicz, Daniel Tanżyna, Sebastian Rudol, Kornel Kordas, Christopher Mandiangu (46′ Henrik Ojamaa), Bartłomiej Poczobut, Mateusz Możdzeń (66′ Adam Radwański), Konrad Gutowski, Rafał Wolsztyński (74′ Marcel Gąsior), Marcin Robak.

Elana: Dawid Kuchnicki – Wojciech Onsorge, Kordian Górka, Jakub Świeciński, Lukas Hrnciar, Bartosz Machaj (74′ Kacper Jóźwicki), Krzysztof Kołodziej, Mateusz Stryjewski (90′ Sebastian Rak), Filip Kozłowski, Dominik Pisarek (68′ Bartosz Boniecki), Dominik Kościelniak.

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce)

Kartki: Poczobut, Robak, Rudol. Radwański Onsorge, Boniecki, Kozłowski