Konferencja prasowa dotycząca pandemii COVID -19

196

Autor: Starostwo Powiatowe

W czwartek, 9 lipca 2020 roku, na terenie Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Spółka z o.o. odbyła się konferencja prasowa, dotycząca pandemii koronawirusa.

W czasie konferencji przekazana została informacja, jakie środki zostały wydatkowane w Tomaszowskim Centrum Zdrowia do walki z epidemią. Środki rządowe, Wojewody Łódzkiego, Samorządu Województwa Łódzkiego, środki Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Rady Powiatu Tomaszowskiego i Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Przekazana została informacja, co zostało zakupione.

 „Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński, dzięki przychylności rządu polskiego przekazał nam kwotę 904 743 złote na zakup niezwykle potrzebnego sprzętu, który znajduje się w naszym Oddziale zakaźnym: pompy infuzyjno-strzykawkowe, kardiomonitory, ssaki elektryczne, respiratory transportowe i noworodkowe, defibrylatory przenośne, zamgławiacze. Kwotę tę wykorzystaliśmy w całości, jesteśmy w przededniu rozliczenia ze służbami pana Wojewody, za co serdecznie jeszcze raz dziękujemy.

Kolejne pieniądze, który cały czas do nas płyną, płyną z Zarządu Województwa Łódzkiego, z Sejmiku Województwa Łódzkiego, który zatwierdził pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020. Na tę chwilę zakupiono i przekazano do tomaszowskiego szpitala sprzęt o wartości 345 382 złotych, z tego bardzo ważne: 4 respiratory transportowe, które posłużą naszym medykom, na kwotę ponad 128 tysięcy złotych oraz środki ochrony indywidualnej.

Ministerstwo Zdrowia wsparło nasz szpital przekazując środki ochrony osobistej na kwotę prawie 205 tysięcy złotych.

Jeżeli chodzi o samorząd powiatowy, właściciela Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, przeznaczyliśmy do tej pory 422 831 złotych, z tego ponad 205 tysięcy na szpital i wszystkie jednostki organizacyjne, w celu zapobiegania SARS-COV -2

Nasz tomaszowski szpital również przyłożył rękę do tego wszystkiego i dał 332 426 złotych, z czego również Fundacja powołana przy TCZ pozyskała 56 tysięcy złotych.” – powiedział Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu odpowiedzialny za szpital.

Osoby obecne na konferencji podziękowały wszystkim osobom, które pomagały walczyć z pandemią, a w szczególności pracownikom szpitala.

Na zakończenie spotkania dr Wiesław Chudzik – prezes tomaszowskiego szpitala podziękował Zarządowi Powiatu, który właśnie dziś podjął decyzję o przekazaniu dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia kwoty 1 200 000 złotych.