Policjanci z Czerniewic odnaleźli zaginioną 83-latkę

61

Autor: KPP

Czerniewiccy policjanci zaledwie w kilkadziesiąt minut od uzyskania informacji o zaginięciu 83-letniej kobiety, odnaleźli ją i przekazali pod opiekę rodziny. Natychmiastowa reakcja i dobre rozpoznanie terenu pozwoliło uniknąć sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu seniorki.

16 lipca 2020 roku około godziny 19:00, oficer dyżurny tomaszowskiej  policji otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej 60-letniej mieszkanki województwa mazowieckiego o zaginięciu jej 83-letniej matki. Z relacji córki wynikało, iż tego dnia przyjechała ze swoją mamą na teren powiatu tomaszowskiego by poddać ją wcześniej umówionemu badaniu lekarskiemu. Na miejsce pobytu wybrała jeden z hoteli w Spale, która położona jest na terenach Spalskiego Parku Krajobrazowego tj. terenie mocno zalesionym z rozlewiskami przepływającej przez nią rzeką Pilica.

Pozostawiła mamę w pokoju hotelowym a sama wybrała się na zakupy, lecz gdy wróciła swojej matki już nie zastała. Mundurowi z Komisariatu Policji w Czerniewicach, których skierowano do działań poszukiwawczych wiedzieli, że z uwagi na porę wieczorową i obniżającą się wraz z zachodzącym słońcem temperaturą, cenna jest każda chwila. Natychmiast rozpoczęli poszukiwania, rozpytując okolicznych mieszkańców i turystów. Około 19:30 na jednej z ulic przebiegającej bezpośrednio przy ścianie lasu, zauważyli kobietę odpowiadającą rysopisowi. Potwierdzili, iż jest to zaginiona seniorka, która sama potwierdziła iż się zgubiła i nie wie w którym kierunku powinna iść by powrócić do hotelu.

Dzięki sprawnym działaniom policjantów z Komisariatu w Czerniewicach starowinka powróciła pod opiekę zatroskanych członków rodziny cała i zdrowa. Nie potrzebowała również pomocy medycznej.