Spotkanie autorskie z Michałem Adamem Pająkiem

79

Autor: Starostwo Powiatowe

W piątek, 14 sierpnia 2020 roku, w Gminnym Centrum Kultury w Lubochni odbyło się spotkanie autorskie z Michałem Adamem Pająkiem – autorem publikacji „W kręgu lubocheńskiego kościoła” . W czasie spotkania miało też miejsce otwarcie wystawy „Obrzędowość rodzinna w gminie Lubochnia”. Uroczystość zapoczątkowała obchody 100-lecia istnienia kościoła w Lubochni.

W albumie znajduje się ok. tysiąca fotografii, na których uwiecznieni są mieszkańcy gminy Lubochnia. Słowo wstępne do książki napisali Mariusz Węgrzynowski i Piotr Majchrowski.

Mieszkańcy gminy Lubochnia z dużym zainteresowaniem będą szukać na fotografiach siebie i swoich przodków. Na pewno każdy znajdzie tam kogoś kogo zna lub znał.

Michał Adam Pająk podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania książki. Podziękowania otrzymały osoby, które przekazały zdjęcia, sponsorzy, osoby, które pomagały przy składaniu publikacji. Każdej z osób, którym autor wręczył podziękowania, podarował też książkę.

Na zakończenie organizatorzy zaprosili wszystkich do oglądania wystawy, którą można oglądać do 14 września 2020 roku. Była też możliwość otrzymania dedykacji i autografu autora.