#zatrzymajsamotność

52

Samotność, poczucie wykluczenia, brak zrozumienia ze strony bliskich – to niektóre z czynników prowadzących do powstawania myśli samobójczych. W tym roku to właśnie samotność będzie głównym tematem wykładów otwartych, które po raz kolejny organizuje Kampania Życie warte jest rozmowy.
10 września jest Światowym Dniem Zapobiegania Samobójstwom ( World Suicide Prevention Day), z tej okazji w dniach  10 i 11 września w Auli Starego BUW-u w Warszawie wykłady poświęcone są zagadnieniu samotności oraz jej wpływowi na psychikę osób znajdujących się w kryzysie. Gdy ludzie go doświadczają, często izolują się od otoczenia, unikają kontaktów i szukania pomocy. Taka sytuacja odbiera im motywację do podejmowania działań pozwalających na pokonanie kryzysu i utrwala fałszywe przekonanie, że nic nie da się zrobić. Dlatego tak ważne są zarówno świadomość społeczna, uważność, wrażliwość, jak i niwelowanie poczucia osamotnienia poprzez wychodzenie naprzeciw tym, którzy potrzebują naszej pomocy. 
Wydarzenie w całości będzie transmitowane na żywo na stronie konferencji www.npz3.pl oraz na facebookowym  profilu Życie warte jest rozmowy. Udział jest bezpłatny. Ze względu na sytuację epidemiczną maksymalna liczba uczestników wydarzenia to 60 osób. Zapisy i rejestracja na wydarzenie: https://npz3.pl/index.php/konferencje/rejestracja/ 
Organizatorzy: Instytut Psychiatrii i Neurologii oraz Polskie Towarzystwo Suicydologiczne we współpracy z Wydziałem „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.  
Tegoroczne wykłady otwarte zostały objęte Patronatem Honorowym rektora Uniwersytetu Warszawskiego.