Wieczór rockowy w Arkadach

80

Autor: Starostwo Powiatowe

W czwartek, 27 sierpnia 2020 roku, w Galerii Sztuki Arkady w Tomaszowie Mazowieckim odbył się koncert rockowy na pożegnanie wakacji.

Wystąpiły trzy zespoły rockowe, Żelazna rzyć JSG +goście z naszego miasta i Cool Cat – przyjechał na zaproszenie organizatora z Kielc. Spotkanie poprowadził Hubert Gach z zespołu JSG (Jan Sebastian Gach).

Zespół Żelazna rzyć wystąpił w składzie: Jakub Wach – gitara basowa

Jakub Minkiewicz – gitara elektryczna, Robert Pająk – klawisze, Stefan Koszewski – perkusja, Jakub Frąckiewicz – wokal, grupa Cool cat w składzie:

Paweł Janaszek – gitara basowa, Kuba Nowak – perkusja, Aleksander Nowak – wokal, gitara

i JSG w składzie: Tomasz Gach – bas, Hubert Gach – gitara, Jakub Biniek – perkusja.

Razem z zespołem JSG wystąpili zaproszeni goście, wśród których byli między innymi: Aga Dębowska, znakomita tomaszowska wokalistka, znana z telewizyjnych programów „The Voice of Poland”, finalistka ósmej edycji konkursu, Kamila Kamocka i Adam Wiączek – artyści, których tomaszowianie mieli możliwość słuchać na wielu różnych koncertach organizowanych w naszym mieście z różnych okazji. Na saksofonie gościnnie zagrał Bartek Żyłka – muzyk, który występuje razem z tomaszowskim bandem TM Brass. Gościnnie wystąpiły też: Karolina Linowska i Paulina Titkin. 

Widownia składała się z osób w każdym wieku, od najmłodszych po osoby dorosłe. Byli przyjaciele i fani wykonawców. Każdy występ nagradzali brawami. Żaden z zespołów nie zszedł ze sceny bez bisów. Arkady są organizatorem wielu imprez, nie tylko muzycznych, ale też poetyckich, filmowych i innych. W najbliższy czwartek, 3 września 2020 roku o godzinie 18.30 odbędzie się „Ewa Demarczyk In memorian” – wieczór wspomnień poświęcony Ewie Demarczyk, który poprowadzi Barbara Ulikowska.