Śpiewać każdy może! Rozpoczynamy nabór na warsztaty

471

Autor: MCK

Miejskie Centrum Kultury pozyskało środki na kolejny projekt muzyczny skierowany do mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury udział w nich będzie dla uczestników bezpłatny. Nabór trwa do 7  września.

Projekt zatytułowany jest „Śpiewać każdy może!”, a jego celem jest umożliwienie dostępu do rozwoju pasji wokalnych poprzez uczestnictwo w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z zakresu: emisji głosu, radzenia sobie z tremą, rytmiki i budowy instrumentów perkusyjnych oraz śpiewu gospel. Wydarzeniem finałowym będzie koncert uczestników warsztatów z towarzyszeniem zespołu muzycznego.

Projekt jest skierowany do wszystkich grup wiekowych z Tomaszowa Mazowieckiego i okolic, bez względu na stopień umiejętności wokalnych. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Rejestracja uczestników odbywa się do 7 września poprzez wypełnienie karty zgłoszenia i wysłanie jej wraz z oświadczeniem na adres: Miejskie Centrum Kultury, pl. Kościuszki 18, 97-200 Tomaszów Mazowiecki z dopiskiem „Śpiewać każdy może!” lub w formie elektronicznej na adres: katarzyna.goljat@mck-tm.pl.

Harmonogram:

  1. Warsztaty „Oswoić tremę” – 10-11 września (MCK „Tkacz”), godz. 14 20.

Uczestnicy poznają techniki regulacji emocji i radzenia sobie z tremą, poprawią koncentrację, nabędą swobodę ruchu scenicznego, zbudują pewność siebie
i zwiększą świadomość swojego ciała.

  1. Warsztaty z emisji głosu – 17-18 września (MCK „Tkacz”), godz. 14-20.

Uczestnicy nabędą umiejętności prawidłowego oddychania podczas śpiewu, odpowiedniej artykulacji. Dzięki pracy nad głosem uświadomią sobie swoje możliwości wokalne, zdobędą pewność siebie.

  1. Warsztaty „Wszystko gra” – 21-22 września (MCK „Tkacz”), godz. 14-20.

Uczestnicy stworzą instrumenty perkusyjne oraz poznają pojęcie rytmiki, budowę instrumentów perkusyjnych oraz nauczą się dostrzegać potencjał muzyczny w przedmiotach codziennego użytku.

  1. Warsztaty gospel – 23-25 września (MCK „Tkacz”), godz. 15-20.

To duża dawka pozytywnej energii, która przyczyni się do dobrego samopoczucia uczestników i uświadomi im, jak czerpać radość ze śpiewu. Podczas warsztatów uczestnicy poznają formę 3-głosowego śpiewu chóralnego oraz będą szlifować warsztat wokalny. Repertuar poznany na warsztatach będzie zaprezentowany podczas koncertu finałowego 26 września.

  1. Próby do koncertu finałowego – 26 września (plac Kościuszki), godz. 12-17.
  2. Koncert dla mieszkańców miasta – 26 września (plac Kościuszki)

‒ godz. 17.30 – support – koncert jazzowy

‒ godz. 18.00 – wydarzenie finałowe ‒ koncert muzyki gospel

Warsztaty poprowadzą: Grażyna Arendt, Gabriela Blacha-Cupiał, Beata Stasiak, Kamil Wrona, Dominik Czwartek, Paulina Rek-Bożyk.

Regulamin-udziału-w-projekcie-Śpiewać-każdy-może_

Karta-zgłoszeniowa

Harmonogram-projektu-Śpiewać-każdy-może_-1a