Eko Rajd Rowerowy- „trójka” najlepsza

102

Autor: SP Nr 12 im. Józefa Piłsudskiego

Od 16 do 22 września trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Również w Tomaszowie z tej okazji organizowanych jest wiele  wydarzeń.

 22 września zorganizowany został  „Eko Rajd Rowerowy” Uczestnicy mieli do pokonania 13 km, a po drodze w punktach docelowych musieli wykonać różne zadania, m.in. rozwiązywać testy dotyczące zasad bezpieczeństwa, znajomości atrakcji turystycznych naszego miasta oraz szeroko rozumianej ekologii. Na przystani gdzie zlokalizowano metę uczestnicy musieli także się wykazać umiejętnościami technicznym jazdy na rowerze.  

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie wszystkich jego uczestników zapoznali z zasadami bezpieczeństwa i poruszania się rowerów po drogach.

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowa nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Maz. W składzie: Maciej Szczęsny, Piotr Pawlik, Szymon Pawlikowski, Paweł Pawlik, Igor Senator, Marek Chachuła oraz nauczyciele p. Izabela Kolanko oraz p. Marcin Rybak.