Park Bulwary najlepiej zagospodarowaną przestrzenią publiczną w województwie!

197

Autor: Urząd Miasta

Komisja konkursowa corocznego konkursu Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w województwie łódzkim w roku 2019 przyznała Nagrodę w kategorii „Zrewitalizowana Przestrzeń Publiczna” miastu Tomaszów Mazowiecki za realizację: Park Bulwary.

Park otwarto w kwietniu 2019 roku. W ramach nagrodzonej realizacji w tomaszowskim Parku Bulwary zaprojektowano i wykonano m.in. plaże krajobrazowe, tor do jazdy ekstremalnej na rowerze, miejsce pod park linowy, fontanny, podesty widokowe, oświetlone kładki pieszo-rowerowe, plac zabaw, siłownię zewnętrzną, urządzenia do gier i zabaw rekreacyjno-sportowych, elementy małej architektury. Zasadzono także ponad 300 drzew, 40 tysięcy krzewów i ponad 30 tysięcy bylin oraz innych roślin.

Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki pozyskała środki finansowe na powyższą realizację z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Inwestycja znajduje się ponadto pośród 18 projektów nominowanych do Nagrody na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce 2020.