Ruszyła kolejna kampania „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”

194

Autor: KPP

Dla poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego wzorem lat ubiegłych w ramach wymienionej akcji, kierujący będą mogli na wytypowanych stacjach kontroli pojazdów BEZPŁATNIE sprawdzić sprawność oświetlenia swoich pojazdów. Takie punkty są również w Tomaszowie Mazowieckim a może do nich doprowadzić również aplikacja Yanosik. Policjanci w tym czasie w sposób szczególny będą edukować w zakresie konieczności posiadania sprawnych świateł.

W okresie jesienno-zimowym występuje wiele zjawisk, które niekorzystnie wpływają na widoczność na drodze. Podobnie jak w latach ubiegłych Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wraz z Instytutem Transportu Samochodowego organizuje kolejną odsłonę ogólnopolskiej kampanii pod nazwą ,,Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Na terenie województwa łódzkiego w działania zaangażowało się kilka stacji kontroli pojazdów. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na występujące zagrożenia wynikające z niesprawnego czy też nieprawidłowego oświetlenia, wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem, stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli poza terminem badania technicznego oraz propagowanie zasady „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy-pojazd  z naciskiem na elementy odblaskowe.

Pamiętajmy, że sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają  kierującemu pojazdem wcześniej dostrzec przeszkodę, bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

W ramach akcji na terenie Tomaszowa Mazowieckiego do 15 grudnia 2020 r., każdy kierujący będzie mógł  bezpłatnie sprawdzić światła w dwóch miejscach: 

1. Okręgowa Stacjach Kontroli Pojazdów przy Miejskim Zakładzie Komunikacji  w Tomaszowie Maz. ul. Warszawska 109/111  (od poniedziałku do piątku godz. 09:00 -17:00, sobota 09:00-15:00

2. Stacja Kontroli Pojazdów  przy ZSP nr 3 w Tomaszowie Maz. ul. Legionów 47 od poniedziałku do piątku godz. 09:00 -16:00