Halloween w Twojej kawiarni!

630
Ciasteczka z nietoperzami
Ciasteczka na halloven

Październik inspiruje nie tylko kolorami, ale także tradycjami czy obyczajami, które pomagają przetrwać ten deszczowy okres. Jednym ze świąt, które przywędrowało do polski za zachodniej granicy, jest Halloween. Motywy czarno – pomarańczowe nieustannie inspirują branżę gastronomiczną. Poznaj kilka nieoczywistych przepisów na wprowadzenie wyjątkowego klimatu w swojej kawiarni!

Straaasznieee dobre desery

Jedną z najprostszych propozycji deserowych, nie tylko na Halloween, ale także na każdą inną okazję, są lody. Postaw na naturalne, rzemieślnicze produkty, które wykonasz w swoim lokalu! Dzięki temu dowolnie możesz wymieszać smaki i co najważniejsze kolory. Dodając kurkumy lub soku z buraka, uzyskasz piękny pomarańczowy kolor, którym możesz zabarwić lody o smaku waniliowym czy śmietankowym. Masę przelej do pasteryzatora (wysokiej jakości urządzenie znajdziesz tutaj: https://liron-polska.pl/pasteryzator-do-lodow-60/), a następie zamieść w konserwatorze, by utrzymała dłużej świeżość. Tak przygotowane lody możesz serwować w towarzystwie gorącej czekolady, malin lub wiśni, a także bitej śmietany. Tak prosty i pomysłowy deser z pewnością spodoba się każdemu. Pamiętaj również o regularnym serwisie urządzeń (https://liron-polska.pl/serwis-maszyn-do-lodow/)!

Kolejnym pomysłem są babeczki wypełnione pyszną konfiturą. Jeżeli chcesz zachować klimat Halloween, postaw na czarne ciasto. Z łatwością zabarwisz je węglem aktywnym. Górę babeczki możesz udekorować kremem i dodać klimatyczne ozdoby z cukru. Możesz też postawić na lody włoskie z automatu (urządzenie znajdziesz na przykład tutaj: https://liron-polska.pl/k/maszyny-do-lodow-wloskich/). Zmiksujesz je z dowolnymi dodatkami wedle uznania klienta. Z takim zapleczem z pewnością stworzysz wiele ciekawych deserów inspirowanych różnymi okazjami, a Twoi klienci będą zachwyceni!

Halloween – straszne święto czy zabawa?

Tradycja obchodzenia Halloween przywędrowała ze Stanów Zjednoczonych. Samo święto sięga tradycji celtyckiej. Wyznawcy wierzeń uznawali, że 31 października dusze zmarłych odwiedzają ziemię. Z tego powodu organizowano różne obrzędy, które miały na celu odstraszenie złych duchów. Obecnie jednak święto to ewoluowało i wieczorem na ulice wychodzą dzieci i dorośli w przebraniach postaci z mrocznych opowieści. Święto to jest traktowane jedynie jako zabawa – dla dzieci i młodzieży to głównie okazja do spotkania się ze znajomymi i wspólnego planowania kostiumów. Popularnym zwyczajem jest odwiedzanie okolicznych domów i zbieranie cukierków. To właśnie głównie cukierki i babeczki kojarzą się z tym świętem, więc odwiedź restaurację i podaruj sobie w ten dzień odrobinę strasznie słodkich przysmaków!