„Niepodległa do hymnu” – uczcijmy rocznicę odzyskania niepodległości!

195

Autor: Urząd Miasta

Kierując się naszym wspólnym bezpieczeństwem i odpowiedzialnością za siebie i innych Biuro Programu NIEPODLEGŁA zaproponowało i zaprasza mieszkańców każdej miejscowości do symbolicznego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości poprzez udział w akcji „Niepodległa do hymnu”.

Tegoroczna edycja kampanii, polegającej na wspólnym odśpiewaniu lub odegraniu „Mazurka Dąbrowskiego” w dniu Święta 11 listopada o godz. 12:00, ze względu na obostrzenia sanitarno-ochronne odbywać się będzie w zmienionej formule.

Organizatorzy akcji zachęcają by w samo południe 11 listopada włączyć transmisję „Mazurka Dąbrowskiego” w radiu, telewizji lub zaśpiewać wspólnie z najbliższymi w domu, czy na balkonie. Swój udział można zgłosić na stornie www.niepodlegla.gov.pl

Zachęcamy również do udziału w wydarzeniach kulturalnych online. W Internecie można będzie obejrzeć transmisje „Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu” oraz wiele innych wydarzeń – można je znaleźć na www.niepodlegla.gov.pl

Świętuj z Biało-Czerwoną. Wywieś flagę na znak jedności i solidarności.

Skontaktuj się z bliskimi. Zadzwoń, napisz, sprawdź co słychać u Twoich bliskich w kraju i za granicą – pokaż, że o nich pamiętasz w tym ważnym dniu.

O szczegółach „Niepodległej do hymnu 2020 – dołącz do akcji!” oraz innych możliwościach bezpiecznego i godnego świętowania 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszych małych Ojczyznach znajdą Państwo na stronie programu www.niepodlegla.gov.pl, jak również w załączniku infograficznym.