Nowe połączenie kolejowe z Tomaszowa Mazowieckiego do Drzewicy

94

Autor: Urząd Miasta

Łódzka Kolej Aglomeracyjna od 13 grudnia 2020 r. uruchamia nowe połączenie kolejowe relacji Łódź-Drzewica. Obecnie pociągi w tej części województwa kończą bieg w Tomaszowie Mazowieckim.

W nowym rozkładzie jazdy w relacji Łódź-Drzewica w ciągu doby pojedzie sześć par pociągów ŁKA. Na odcinku między Tomaszowem Mazowieckim a Drzewicą pociągi będą zatrzymywać się na przystankach w Białobrzegach, Brzustowie, Antoniowie, Dębie Opoczyńskiej i Radzicach.

Połączenie będzie obsługiwane pociągami nowej generacji, które wyróżniają się wysoką niezawodnością oraz wieloma udogodnieniami dla pasażerów, m.in. darmowym wi-fi, gniazdami elektrycznymi z ładowarkami usb, biletomatami, czy dostępnością dla osób niepełnosprawnych.

Pokonanie całej trasy zajmie ok. 80 minut, a odcinka Tomaszów Mazowiecki-Drzewica ok. 30 minut.

W trosce o bezpieczeństwo podróżnych ŁKA wdrożyła wzmożony program sprzątania i dezynfekcji pociągów.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna jest samorządowym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym, który od ponad sześciu lat realizuje usługi transportowe na obszarze województwa łódzkiego. Pociągi, poza aglomeracją łódzką, kursują między Łodzią a Sieradzem, Kutnem, Tomaszowem Mazowieckim, Piotrkowem Trybunalskim, Radomskiem oraz między Skierniewicami i Łowiczem. W weekendy również na trasie Łódź-Warszawa.

Od 13 grudnia 2020 r. pociągi przewoźnika pojadą do Drzewicy i Ostrowa Wielkopolskiego.