Nowe połączenie na trasie Łódź – Drzewica

116

Autor: Starostwo Powiatowe

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zaprasza wszystkich do korzystania od 13 grudnia 2020 roku z nowego połączenia kolejowego relacji Łódź – Drzewica.

Obecnie pociągi w tej części województwa kończą bieg w Tomaszowie Mazowieckim. W nowym rozkładzie jazdy w relacji Łódź – Drzewica w ciągu doby pojedzie sześć par pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Na odcinku między Tomaszowem Mazowieckim a  Drzewicą pociągi będą zatrzymywać się na przystankach w: Białobrzegach, Brzustowie, Antoniowie,  Dębie Opoczyńskiej i Radzicach.

 Połączenie będzie obsługiwane pociągami nowej generacji, które wyróżniają się wysoką niezawodnością oraz wieloma udogodnieniami dla pasażerów m. in. darmowym wi-fi,  gniazdami elektrycznymi z ładowarkami USB, biletomatami czy dostępnością dla osób niepełnosprawnych.  Pojazdy osiągają prędkość do 160 km/h, dzięki czemu pokonanie trasy zajmie około 80 minut, a odcinka z Drzewicy do Tomaszowa Mazowieckiego około 30 minut.

Elastyczna oferta cenowa, liczne zniżki i promocje czynią  ją czynią z nas przewoźnika przyjaznego pasażerom.

 W trosce o bezpieczeństwo podróżnych od marca 2020 roku Spółka wdrożyła wzmożony program sprzątania i dezynfekcji pociągów (o 100% zwiększono ilość czyszczeń z trzech do sześciu, siedmiu na dobę),  przede wszystkim tych elementów, które narażone są na bezpośredni kontakt z pasażerami, to jest: przycisków otwierania drzwi, poręczy, uchwytów, klamek do kabin WC. Wszystkie pociągi łódzkiej kolei aglomeracyjnej wyposażone są w jeden system ogrzewania klimatyzacji który posiada czujniki CO2 zapewniający właściwą wymianę powietrza w układzie klimatyzacji, stosowany jest szereg filtrów,, które wymienione są co 90 dni, a nie tylko sezonowo.  Każdy człon pojazdu wyposażony jest w klimatyzator, nie ma więc ryzyka mieszania się mas powietrza w kanałach pomiędzy członami pojazdu. Stosowane filtry i środki w układach klimatyzacji uniemożliwiają gromadzenie się i przemieszczanie drobnoustrojów. Temperatura wewnątrz pojazdu dobierana jest przez system na podstawie informacji zebranych z czujników temperatury zewnętrznej i wewnątrz.

Oferta Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej skierowana na obszary wykluczone w ostatnich latach z komunikacji kolejowej.

ŁKA zaprasza do korzystania z nowego połączenia kolejowego relacji Łódź – Drzewica.