Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

148

Autor: Starostwo Powiatowe

W sobotę, 21 listopada 2020 roku, obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. To święto wyraża uznanie dla pracy wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych.

Zarząd Powiatu Tomaszowskiego w składzie: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Leszek Ogórek – Wicestarosta Powiatu oraz członkowie Zarządu Powiatu Tomaszowskiego: Elżbieta Łojszczyk, Michał Czechowicz i Marek Kubiak, składają podziękowanie i najlepsze życzenia wszystkim pracownikom socjalnym z okazji tego święta.

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

„Szanowni Państwo!

21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Z okazji tego bardzo ważnego święta, a zwłaszcza tak bardzo ważnego w tym czasie pandemii,  chciałbym w imieniu Zarządu Powiatu Tomaszowskiego złożyć serdeczne życzenia, ale przede wszystkim wyrazy wielkiego, wielkiego uznania dla wszystkich pracowników socjalnych, dla osób, które nie mają możliwość pracy zdalnej, tylko pracują prosto z podopiecznymi, narażając swoje zdrowie, swoje życie, ale wkładając w to ogrom wysiłku, ogrom zaangażowania, ogrom pracy.

 Za to wszystko jesteśmy bardzo, bardzo wdzięczni, bo wiemy, że jest to bardzo ciężka praca, bardzo odpowiedzialna, a wszystkie te osoby, tak jak podkreśliłem wcześniej, wkładają ogrom pracy, odpowiedzialności, zaangażowania w swoje obowiązki.

Chciałbym tutaj bardzo mocno podziękować wszystkim pracownikom Domów Pomocy Społecznej, bo wiemy jak wielką troską w tym czasie należy otoczyć Domy Pomocy Społecznej.

 To są miejsca szczególnie zagrożone epidemią koronawirusa. Ale w naszym powiecie,  jeżeli tak można powiedzieć, Domy Pomocy Społecznej poradziły sobie doskonale. Wszystkie osoby pracujące tam, ich ogrom zaangażowania, pracy,  odpowiedzialności pozwolił na to,  że nie mieliśmy nigdy sytuacji zagrożenia, chociażby ewakuacji Domu Pomocy Społecznej czy większych problemów epidemiologicznych w domach.

 Oczywiście pojawiły się ogniska koronawirusa, ale dzięki wielkiej, mozolnej pracy wszystkich osób, które tam pracują, te ogniska zostały bardzo dobrze opanowane.

 Chciałbym gorąco podziękować wszystkim pracownikom placówek opiekuńczo-wychowawczych, którzy przez 24 godziny opiekują się podopiecznymi. Nie mają możliwości pracy zdalnej,  ale ich ogrom pracy spowodował, że te osoby są również wspaniale zaopiekowane. i tym wszystkim osobom bardzo, bardzo gorąco dziękuję i chylę czoła przed ich naprawdę ciężką, mozolną i naprawdę bardzo, bardzo trudną pracą.

Chciałbym też gorąco podziękować całemu zespołowi Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie na czele z panem dyrektorem Andrzejem Więckowskim,  którzy wspaniale wykonują swoje obowiązki w tym czasie trudnej pandemii. Jeszcze raz, Szanowni Państwo,

 chylimy czoła, jako Zarząd Powiatu Tomaszowskiego, przed Państwa zaangażowaniem i olbrzymią, olbrzymią tytaniczną pracą, którą Państwo wykonali.

 Życzymy wiele zdrowia, pomyślności i spełnienia marzeń na gruncie zawodowym jak również na gruncie osobistym.

 Dziękuję serdecznie.” – w imieniu Zarządu Powiatu Tomaszowskiego życzenia złożył Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu.