W poniedziałek 190 rocznica wybuchu Powstania Listopadowego

215

Autor: Starostwo Powiatowe

W nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Listopadowe – zryw niepodległościowy skierowany przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Przez 10 miesięcy 140 tys. ludzi prowadziło walkę z największą potęgą militarną Europy, odnosząc w niej poważne, lecz przejściowe sukcesy. Rozpoczęte w listopadową noc powstanie narodowe było największym wysiłkiem zbrojnym w polskich walkach wyzwoleńczych XIX wieku.

W tym roku przypada 190 rocznica wybuchu Powstania Listopadowego. W Sanktuarium Świętego Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim w poniedziałek, 30 listopada 2020 roku, o godzinie 9.00,  odprawiona zostanie msza święta w intencji walczących o wolność naszego kraju.

Każdy jej uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania wszelkich zasad bezpieczeństwa w związku z istniejącymi obostrzeniami (obowiązek zakrywania nosa i ust, zachowania dystansu społecznego oraz przestrzegania limitu uczestników w mszy świętej). 

Indywidualnie po mszy świętej można złożyć kwiaty oraz znicze pod obeliskiem „W hołdzie uczestnikom powstań narodowych” zlokalizowanym w Tomaszowie Maz. na skwerze przy zbiegu ul. Mościckiego i Browarnej.